- Reklama -

- Reklama -

Koronawirus w biłgorajskim szpitalu. Oświadczenie Arion Sp. z o.o.

– Zakażenie koronawirusem wykryto u sześciu osób z personelu szpitala w Biłgoraju po badaniach przesiewowych wszystkich zatrudnionych. Teraz badani będą pacjenci szpitala – poinformował w czwartek 28 maja wojewoda lubelski Lech Sprawka. 

- Reklama -

Nowe ognisko koronawirusa w naszym powiecie wykryte zostało, gdy szpital w Biłgoraju przygotowywał się do wznowienia planowych świadczeń i przyjmowania pacjentów. Dyrektor placówki podjął decyzję o poddaniu testom całego personelu. U sześciu osób stwierdzono zakażenie.

– To pielęgniarki, laborantka i salowe. Obecnie prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne, ustalane są osoby do dalszych badań – powiedział Lech Sprawka na konferencji prasowej.

Wojewoda zaznaczył, że większość wyników badań personelu jest już znana. Oprócz tych sześciu osób są one ujemne. To wskazuje, że dużo więcej zakażeń wśród personelu raczej nie będzie, sprawdzić teraz trzeba oddziaływanie osób zakażonych na pacjentów. Osoby zarażone nie mają objawów choroby.

– Część osób zakażonych z personelu pracowała ostatni raz tydzień temu. Trzeba określić, czy one były w kontakcie z pacjentami aktualnie przebywającymi w szpitalu, i czy istniało zagrożenie – powiedział Sprawka.

Pacjenci będą poddani testom – taka była moja wskazówka – nie tylko testom immunologicznym, takim już ich poddano, ale także testom genetycznym, którym poddany został personel. Zaleciłem nie przyjmować nowych pacjentów – dodał wojewoda Sprawka.

W piątek 29 maja 2020 r. dyrektor ARION Szpitale Sp. z o.o Tomasz Kwiatkowski wydał oświadczenie. Treść poniżej:

- Reklama -

„W związku z planowanym wznowieniem przyjmowania pacjentów do szpitala w Biłgoraju, Dyrekcja wraz z organem zarządzającym podjęli decyzję o przeprowadzeniu badań wśród wszystkich osób pracujących w Szpitalu. ARION Szpitale Sp z o.o. w upadłości potwierdza, że cały personel szpitala w Biłgoraju został poddany testom na obecność wirusa SARS-CoV-2. Wykonano w sumie 460 testów, z czego u 6 osób wynik badania był pozytywny. Z informacji posiadanych przez dyrekcję szpitala wynika, że u osób zakażonych nie obserwuje się żadnych objawów chorobowych. Zostały objęte kwarantanną. Osoby te pracowały w różnych komórkach organizacyjnych. Wszystkie pozostałe osoby pracujące w szpitalu uzyskały wynik negatywny na obecność wirusa SARS-CoV-2. Osoby, które miały kontakt z zakażonymi, objęte zostały kwarantanną, mimo posiadania ujemnego wyniku do czasu powtórnego wykonania badań. W chwili obecnej są wykonywane badania pacjentów w oddziałach: chirurgii, ortopedii i chorób wewnętrznych.

Do czasu przebadania wszystkich pacjentów i odkażania pomieszczeń, szpital nie będzie realizował nowych przyjęć na oddziały. Poradnie i Izba Przyjęć funkcjonują normalnie, ponieważ wszystkie osoby tam pracujące są zdrowe i nie stanowią zagrożenia dla pacjentów”.

Oryginał oświadczenia poniżej: 

 

Źródło: PAP

- Reklama -

3 Komentarze
 1. Apoloniusz mówi

  No to pieknie. Tylko czekać pandemii w Biłgorajcu i okolicach. Bo wirus sie roznosi i wystarczy jedna zarazona osoba by zarazic inych. Ci niosą dalej i ten stan rzeczy nigdy sie nie skonczy. A tutaj na dodatek strasza nas druga fala. To jak mamy zyc?? Gdy smierec grozi nam w każdym momencie. Bo nie ma reguły kto umrze a kto nie. wiadomo starsi i słabsi chorzy to szybciej pojda do nieba. A ci zdrowsi moze sie utrzymaja. Ale kto nas zapewni ze wirus nie zmutuje i nie zabije np połowy ludzi ? Albo wiekszosc. Dlatego walczyc trzeba z wirusem a nie ze soba o to kto ma racje. I kto madrzejszy i lepszy. To nie bedzie miało znaczenia jak na ziemi zostana szczury i troche bakterii.

 2. Ja mówi

  Luciuszu zapytaj w innych zakładach pracy, a zwłaszcza w innych szpitalach czy cały personel zbadany!? Powiedz też co ile dni ma być badany, powiedz czy członkowie rodziny mogą być zarażeni i zarażać swoich bliskich czyli personel szpitala? Powiedz czy pacjenci mogą zarażać personel?
  Taka akcja to tylko ukłony w stronę dyrekcji, za odwagę. Też jestem pracownikiem medycznym i mi nikt badania w moim miejscu pracy nie zrobi.
  Widać, że znasz się na tych tematach bardzo dobrze. Zamiast się cieszyć, że ktokolwiek jakiekolwiek działania podejmuje to tylko hejt. Ludzie opamiętajcie się……

 3. Luciusz mówi

  Teraz dopiero testy?? Agdzie byli wczesniej. Ile osób sie zaraziło i o tym nie wiedziało? Ile osób zaraziła ta szóstka. Od kogo sie zarazili? Przeciez to sie nigdy nie skonczy i wczesniej czy poźniej każdy z nas sie zarazi. I kto ma zyc bedzie zył a kto nie to nie. Widac jak na dłoni ze to szpitale i inne skup[iska sa osrodkami zakażen. Gdzie jakies zabezpieczenia środki kombinezony maski ? I co ten Arion robi jeszcze w naszym szpitalu?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.