- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Turyści chętniej przyjadą do Księżpola?

Powiat biłgorajski pozyskał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg ponad 6,5 mln zł na realizację odcinka drogi na trasie Księżpol – Harasiuki. Chodzi o 4,3 km odcinek, którego remont ma kosztować około 11 mln zł. Pozyskana kwota stanowi 60% wartości zadania. Pozostałe środki w wysokości niespełna 4,4 mln zł to wkład własny do tej inwestycji.

- Reklama -

Całą droga Księżpol – Harasiuki ma długość 23 km. Z jednej strony łączy ona się z drogą wojewódzką Nr 835 Lublin – Wysokie – Biłgoraj – Sieniawa – Przeworsk – Grabownica Starzeńska, z drugiej strony z drogą wojewódzką Nr 858 Zarzecze – Biłgoraj – Zwierzyniec – Szczebrzeszyn – Zamość oraz z trzema drogami powiatowymi (2940L, 2936L, 2935L). Łączy ona także trzy gminy i dwa województwa: lubelskie i podkarpackie.

-To ważny ciąg komunikacyjny z puntu widzenia gospodarczego oraz turystycznego. To także uczęszczana droga przez mieszkańców gmin Księżpol, Biszcza i Harasiuki. Jest trasą prowadzącą do terenów rekreacyjnych i atrakcyjnych turystycznie położonych przy rzece Tanew, w tym do zbiornika rekreacyjnego Biszcza Żary. Odbywają się tu spływy kajakowe, rozwija się agroturystyka, a Biszcza ubiega się o statut uzdrowiska – zaznacza Jan Łebko, radny Rady Powiatu w Biłgoraju.

- Reklama -

Droga jest także alternatywnym objazdem w przypadku zablokowania dróg wojewódzkich nr 835 i 858, może także przyjąć ruch aut w sytuacjach awaryjnych na okolicznych drogach powiatowych. -Tak więc inwestycja ma niewspółmierny wpływ na poprawę spójności całego regionu oraz na podniesienie jakości życia mieszkańców. Celem realizowanego projektu jest poprawa jakości połączeń komunikacyjnych z drogami wyższej kategorii oraz otwarcie na współpracę z sąsiednimi powiatami oraz Podkarpaciem w zakresie wymiany gospodarczej – dodaje starosta biłgorajski Andrzej Szarlip.

Realizowany będzie przy wsparciu Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg etap I, tj. remont odcinka o długości 4,3 km od miejscowości Zynie do skrzyżowania z drogą powiatową nr 2936L.

6,5 mln zł na odcinek drogi Księżpol – Harasiuki to nie jedyne środki z RFRD na drogi powiatowe. W tym roku kontynuowany będzie także remont ulic Polna i Graniczna w Biłgoraju, a na szóstym miejscu listy rezerwowej jest wniosek przebudowy drogi powiatowej Nr 2944L Podsośnina Łukowska – Tarnogród – etap I. W tym przypadku wniosek złożony przez powiat biłgorajski opiewa na ponad 1,74 mln zł dotacji

- Reklama -

3 Komentarze
  1. Personanongrata mówi

    Janek zajmij się firmą a nie polityką, piwo i kiełbaski ci nie pomogą. Tak samo Juzio niedawno chciał bić Pana P. teraz mu liże D

  2. ŻENADA mówi

    Tak tak Radny z Łebko załatwił 4 banki i w walizce przywiózł a może na drukarce wydrukował , ludzie to nasze podatki i to my załatwiamy sobie nie jakiś Radny , już wybory nie długo to musi być piana nie tym razem już się na was nikt nie nabierze, a może jakiś biznes przy zalewie otworzą i drogę będzie robic, A wie szanowny Radny i Starosta jakie jest zadłużenie naszego lub już nie naszego Państwa kto to spłaci

  3. Mieszkaniec mówi

    Dobra ta propaganda na wybory

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.