- Reklama -

- Reklama -

Grupa przestępcza działała w powiecie biłgorajskim. Są zatrzymania

Są zatrzymania członków zorganizowanej grupy przestępczej, która działała w powiecie biłgorajskim. Oskarżeni o kierowanie grupą, mieli zajmować się nielegalnym handlem suszem tytoniowym, bez oznaczenia go polskimi znakami akcyzy i uchylanie się od opodatkowania podatkiem akcyzowym. Teraz staną przed sądem w Zamościu. Grozi im do 10 lat więzienia.

- Reklama -

Śledztwo w tej sprawie było prowadzone przez funkcjonariuszy Wydziału Operacyjno-Śledczego Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie i nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Zamościu.

W toku postępowania ustalono, że działalność grupy obejmowała okres od września 2019 roku do grudnia 2020 roku i była zlokalizowana na terenie powiatu biłgorajskiego. Członkowie grupy dokonywali zakupu suszu tytoniowego od okolicznych rolników, który był pakowany do samochodów dostawczych i wywożony w głąb Polski oraz poza granicę kraju do Węgier.

W opisany sposób sprawcy dokonali obrotu suszem tytoniowym w łącznej ilości 8 829,90 kg i narazili na uszczuplenie należnego podatku akcyzowego w łącznej wysokości 5 591 693 złotych.

W toku postępowania przygotowawczego podejrzanym przedstawiono zarzuty kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz zarzuty popełnienia przestępstw karnoskarbowych.

- Reklama -

Wobec dwóch osób, na etapie postępowania przygotowawczego stosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Podejrzanym, za zarzucane im czyny, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

fot/ info: NOSG

- Reklama -

1 komentarz
  1. Wkurw farmer mówi

    Tu ponad 5mln straty dla państwa a rolnik by dostał 200-300 tys złotych ,widać kto tak naprawdę oszukuje.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.