Moto Tech

- Reklama -

Turniej sołectw w Potoku Górnym

Luźna atmosfera i dobra zabawa, właśnie to można było poczuć na IX Turnieju Sołectw w Potoku Górnym. 12 sołectw zmierzyło się ze sobą w 9 konkurencjach o tytuł najlepszego.

W niedzielę 21 Lipca odbył się IX Turniej Sołectw przy Urzędzie Gminy w Potoku Górnym. Brały w nim udział sołectwa takie jak: Jasiennik Stary, Lipiny Dolne, Lipiny Górne Borowina, Lipiny Górne Lewki, Jedlinki, Potok Górny Pierwsz, Szyszków, Zagródki, Dąbrówka oraz Naklik. Przeciąganie liny, przecinanie piłą ręczną kawałka drewna oraz skakanka w gumofilcach to tylko niektóre z 9 konkurencji w których musieli się zmierzyć przedstawiciele poszczególnych sołectw. A wygrani otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody pieniężne.

Ten turniej ma służyć integracji, łączeniu sołectw a mamy ich 12. Są pewne różnice w poszczególnych wioskach jak w każdych gminach, a taka impreza jak dzisiejsza ma łączyć a nie dzielić -mówi Wójt Gminy Potok Górny, Stanisław Dyjak. Myślę że w przyszłości będziemy jeszcze bardziej takie imprezy uatrakcyjniać różnymi innymi wydarzeniami -dodaje.

- Reklama -

Podczas imprezy wystąpił dziecięcy zespół taneczny „Pink” działającego przy GOK w Potoku Górnym a  towarzyszyła jej wystawa militariów z pierwszej połowy XX w.

Wyniki ogólne:

 1. Dąbrówka
 2. Lipiny Górne-Borowina
 3. Jedlinki oraz Lipiny Dolne
 4.  –
 5. Szyszków
 6. Potok Górny cz. I
 7. Naklik
 8. Jasiennik Stary
 9. Lipiny Górne-Lewki
 10. Zagródki

 

- Reklama -

5 Komentarze
 1. BeBe mówi

  Dlaczego piszecie nieprawdę? Jakie 12 sołectw wzięło udział?? Malennika i Potoka II przecież nie było!! Ktoś nie potrafi liczyć do 12?

 2. Mimi mówi

  Podajcie proszę wyniki poszczegulnych konkurencji.

 3. Lipiny mówi

  a kto na miejscu 4? co tzn, że jest ,,-” zamiast miejscowości?

  1. Lutek mówi

   Potok G. cz.2 pomimo że ich nie było 😂

  2. DDD mówi

   Lipiny Dolne i Jedlinki ex aequo miejsce 3, co skutkuje brakiem miejsca 4.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.