Z harcerzami o narkotykach

Policjant biłgorajskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszem straży pożarnej odwiedził dzieci i młodzież wypoczywającą na obozach harcerskich. Opowiadał o bezpiecznych zabawach, przypomniał o zasadach zachowania się nad wodą, w domu, czy też w czasie wycieczek. Słuchacze dowiedzieli się również o skutkach prawnych, społecznych i zdrowotnych zażywania narkotyków i dopalaczy.

Wczoraj dzieci i młodzież uczestniczące w letnich obozach harcerskich w miejscowościach Margole, Górecko Stare i Lipiny Dolne spotkały się z policjantem i strażakiem z biłgorajskich komend.  Spotkanie zorganizowane zostało w ramach realizacji kampanii społecznej pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

Policjant uświadamiał młodzieży, jaki negatywny wpływ na życie może mieć nawet jednorazowy kontakt z narkotykami lub dopalaczami. Mówił o skutkach prawnych, społecznych i zdrowotnych zażywania tego typu substancji oraz apelował o rozsądek i zdrowy wakacyjny wypoczynek z dala od używek. Spotkanie było doskonałą okazją do przypomnienia sobie zasad bezpiecznego wypoczynku.

Policjant przypomniał, jak należy zachowywać się na plaży lub podczas kąpieli. Funkcjonariusze sprawdzili również stan bezpieczeństwa na obozach, które odwiedzili. Na zakończenie wzajemnie życzyli sobie udanych i przed wszystkim bezpiecznych wakacji.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.