Uciekał bo nie miał prawka

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 47 latkowi, który pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania wsiadł za kierownicę. Mężczyzna na widok policjantów, którzy chcieli zatrzymać go do kontroli drogowej rozpoczął ucieczkę, która zakończyła się w przydrożnym rowie.

  Do zdarzenia doszło w piątek w godzinach wieczornych. Policjanci otrzymali informację o kierowcy samochodu marki Renault, który prawdopodobnie nie posiada uprawnień do kierowania i może znajdować się pod wpływem alkoholu. W okolicach miejscowości Żabno zauważyli pojazd pasujący do opisu. Natychmiast wydali polecenie do zatrzymania się. Kierowca renault zlekceważył polecenie i rozpoczął ucieczkę. Policjanci podjęli pościg. Uciekający kierowca z dużą prędkością wjechał w zakręt tracąc panowanie nad pojazdem, następnie wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna o własnych siłach opuścił pojazd, szczęśliwie nie odnosząc obrażeń.

Jak ustalili policjanci był to 47-letni mieszkaniec gminy Turobin. Jak oświadczył policjantom uciekał, bo nie miał uprawnień do kierowania. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że 47-latek powiedział prawdę. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, ponadto w stosunku do niego zastała wydana przez sąd decyzja o cofnięciu mu uprawnień do kierowania. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że 47 latek był trzeźwy. Teraz mężczyzna swoje zachowanie tłumaczyć będzie przed sądem.

- Reklama -

1 komentarz
  1. zyga mówi

    Nie tak całkiem dawno za kierowanie bez uprawnien był mandat. Było prosto i szybko i na miejscu. Teraz za kierowanie bez uprawnien sad i groźba 5 lat wiezienia. jeszcze nie wsadzaja tylko zasadzaja kilka tys zł kary. W sumie to dobrze. Ale jak dostanie cos do odsiadki to my podatnicy bedziemy utrzymywac jeszcze takiego delikwenta. A utrzymanie miesiecznie kosztuje. Ostatnio 2500zł ale raczej wzrosło bo to było dawno dośc.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.