- Reklama -

Trzeci maja w Potoku Górnym (Film)

3 maja dla Polaków jest dniem szczególnym. To właśnie ta symboliczna data oznacza uchwalenie konstytucji, pierwszej w historii istnienia Rzeczypospolitej Polskiej. Była ona pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną, spisaną konstytucją.

Ze względu na sytuację w kraju związaną z epidemią i zawieszeniem wszelkich uroczystości masowych samorządowcy z Potoka Górnego postanowili kameralnie uczcić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

– Obchodzimy dzisiaj 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, rocznicę, która była dla Polaków w tamtym czasie swoistą jutrzenką swobody oraz nadzieją na lepsze jutro. Również teraz, w tych trudnych czasach jakie przeżywamy w czasie pandemii koronawirusa, niech ta dzisiejsza rocznica będzie nadzieją na lepsze jutro zarówno w wymiarze zdrowia i życia ludzkiego, jak również w wymiarze społecznym i gospodarczym – mówi Stanisław Dyjak, wójt gminy Potok Górny. – Jednoczymy się w walce z tym niewidzialnym wrogiem, jakim jest koronawirus i myślę, że z Bożą pomocą, bo dziś świętujemy także uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, i zdrowym rozsądkiem uda nam się go pokonać – dodaje.

- Reklama -

Mszą świętą w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Potoku Górnym rozpoczęły się gminne obchody 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po Mszy pięcioosobowa delegacja złożyła wieńce pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego oraz tablicy pamiątkowej.

Symboliczne wieńce w imieniu mieszkańców gminy złożyli: Stanisław Dyjak, wójt gminy Potok Górny, Henryk Kapica, przewodniczący Rady Gminy, Roman Wardach, sekretarz gminy i radny Rady Powiatu, Sylwia Stępniowska, radna Rady Gminy, oraz Renata Małek, radna Rady Gminy.

Red.

- Reklama -

5 Komentarze
 1. esmeralda mówi

  Ciekawe kto nas wykonczy pierwszy czt koronawirus czy ta mocna ekima ????????????????????????????????

 2. Mieszkaniec mówi

  Wójt i przemawia i robi, wyciął wszystkie drzewa wkoło gminy.
  https://www.tygodnikzamojski.pl/artykul/107025/tajemniczy-ornitolog.html

 3. Lucjusz mówi

  Chłop na wsi to jak ma coś zrobic to bierze sie za robotę a nie za gadanie.

 4. Boryna mówi

  Ma Glapiński aniołki, ma i wójt z Potoka.

 5. Mieszkaniec mówi

  Dziękujemy panu wójtowi za postawę patriotyczną i za jak zwykle piękne przemówienie, podtrzymanie nas na duchu oraz dodanie energii w tej nierównej walce z niewidzialnym wrogiem. Brawo. Więcej takich akcji. Zjednoczeni pokonamy wszystko. Niech się wstydzą ci co mówią, ze wójt w Potoku się schował i nic nie robi.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.