- Reklama -

- Reklama -

Trzeci maja w Potoku Górnym (Film)

3 maja dla Polaków jest dniem szczególnym. To właśnie ta symboliczna data oznacza uchwalenie konstytucji, pierwszej w historii istnienia Rzeczypospolitej Polskiej. Była ona pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną, spisaną konstytucją.

Ze względu na sytuację w kraju związaną z epidemią i zawieszeniem wszelkich uroczystości masowych samorządowcy z Potoka Górnego postanowili kameralnie uczcić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

– Obchodzimy dzisiaj 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, rocznicę, która była dla Polaków w tamtym czasie swoistą jutrzenką swobody oraz nadzieją na lepsze jutro. Również teraz, w tych trudnych czasach jakie przeżywamy w czasie pandemii koronawirusa, niech ta dzisiejsza rocznica będzie nadzieją na lepsze jutro zarówno w wymiarze zdrowia i życia ludzkiego, jak również w wymiarze społecznym i gospodarczym – mówi Stanisław Dyjak, wójt gminy Potok Górny. – Jednoczymy się w walce z tym niewidzialnym wrogiem, jakim jest koronawirus i myślę, że z Bożą pomocą, bo dziś świętujemy także uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, i zdrowym rozsądkiem uda nam się go pokonać – dodaje.

- Reklama -

Mszą świętą w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Potoku Górnym rozpoczęły się gminne obchody 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po Mszy pięcioosobowa delegacja złożyła wieńce pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego oraz tablicy pamiątkowej.

Symboliczne wieńce w imieniu mieszkańców gminy złożyli: Stanisław Dyjak, wójt gminy Potok Górny, Henryk Kapica, przewodniczący Rady Gminy, Roman Wardach, sekretarz gminy i radny Rady Powiatu, Sylwia Stępniowska, radna Rady Gminy, oraz Renata Małek, radna Rady Gminy.

Red.

- Reklama -

- Reklama -

3 Komentarze
  1. BeBe mówi

    Myślę, że to raczej wykończy nas ta MOCNA EKIPA. Wystarczy popatrzeć na tych państwa po prawej. Są przygotowani nawet do walki wręcz. Strach się bać bo ciała to im nie brakuje !!!!

  2. esmeralda mówi

    Ciekawe kto nas wykonczy pierwszy czt koronawirus czy ta mocna ekima ????????????????????????????????

  3. Lucjusz mówi

    Chłop na wsi to jak ma coś zrobic to bierze sie za robotę a nie za gadanie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.