- Reklama -

- Reklama -

Trwa walka ze smogiem

W Biłgoraju trwa nierówna walka władz miasta ze smogiem. Władze miasta proponują mieszkańcom dofinansowania do wymiany starych źródeł ogrzewania, a ci chętnie z pomocy korzystają.

Po kilku latach walki władz miasta ze smogiem widać światełko w tunelu. Stan jakości powietrza jest o wiele lepszy niż jeszcze w roku poprzednim o tej porze. – Ciągle przybywa nowych źródeł ciepła. Czy już jest odczuwalna poprawa? Jeszcze nie było takich warunków, gdy było niskie ciśnienie i wówczas przemieszczanie powietrza jest znikome. Do tej pory nie zanotowano tak wysokich stanów, jakie miały miejsce w latach poprzednich – mówił podczas ostatniej sesji rady Miasta Biłgoraja burmistrz Janusz Rosłan. Dodaje, że zachęca mieszkańców do montowania pomp ciepła. Obecnie z tej formy skorzystało 24 mieszkańców. – Powietrze to nasze dobro wspólne, od tego zależy, jak zdrowo będziemy żyli – mówi burmistrz.

- Reklama -

Zestawienie zrealizowanych i rozliczonych inwestycji dotyczących wymiany źródła ciepła (dane na koniec listopada).
Rok 2021:
Stare źródło ciepła – Źródło ciepła po wymianie Ilość sztuk
– Kocioł zasilany paliwem stałym – 11
– Kocioł zasilany gazem ziemnym – 106
– Miejska sieć ciepłownicza – 1
– Ogrzewanie elektryczne – 1
– Pompa ciepła – 24
– Kocioł zasilany gazem ziemnym – 59
Łącznie w 2021 roku z dofinansowania skorzystało 202 mieszkańców na kwotę ponad 900 tys. zł. Od początku trwania programu, tj. od 2018 roku, z miejskiego dofinansowania skorzystało 359 mieszkańców na kwotę 1 mln 661 tys. zł.

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. Janek mówi

    Proponuje aby władzą (rząd) jeszcze bardziej podniosła ceny paliw np Gazu oraz energii elektrycznej , bo podwyżką w zakresie 170% za gaz czy 40% za energie, od stycznia będę tylko zachęcać, ludzi do zmiany paliwa na bardzie ekologiczne.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.