- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Literackie sukcesy uczniów ONZ-etu

Już dziesiąty raz uczniowie z województwa lubelskiego przystąpili do konkursu literackiego „Mój Anioł”, którego organizatorem jest MDK w Krasnymstawie.

- Reklama -

Konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze względu na tematykę. W tym roku wpłynęło 114 prac z 54 placówek. Wśród laureatów są uczniowie I LO im. ONZ w Biłgoraju. Cieszy fakt, że pięcioro młodych literatów zostało nagrodzonych. W kategorii proza Zofia Sidor otrzymała pierwszą nagrodę, drugą – ex-equo Natalia Fusiarz i Marlena Mizerska, trzecią – Gabriela Tokarska. W kategorii poezja trzecią nagrodę otrzymał Maciej Bukarewicz.
Dzięki sztuce, tej pisanej i tej wykonywanej różnymi technikami, uczniowie rozwijają wrażliwość, poczucie piękna, dbałość o kulturę i czystość języka polskiego. Poza tym konkurs staje się inspiracją do kreatywności i zwrócenia uwagi na ponadczasowe wartości chrześcijańskie. Z postacią Anioła w kulturze młodzież ma wiele pozytywnych skojarzeń i wyraża to w pracach, które tym razem przybrały formę poruszających opowiadań i wierszy. Można w nich odnaleźć wartości i postawy godne naśladowania we współczesnym niełatwym świecie.

I LO im. ONZ

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.