- Reklama -

- Reklama -

Tour de Pologne w powiecie biłgorajskim

6 dni potrwają zmagania kolarzy podczas 78. Tour de Pologne UCI World Tour, którego trasa będzie przebiegać przez powiat biłgorajski.

- Reklama -

Znamy już trasę 78. Tour de Pologne UCI World Tour, który w tym roku potrwa od 9 do 15 sierpnia. Zawodnicy rozpoczną zmagania w Lublinie, a ich droga będzie przecinać powiat biłgorajski, co oznacza powrót tej prestiżowej imprezy na tereny Lubelszczyzny po 12 latach.

Bardzo się cieszę, że pierwsze dwa etapy wyścigu odbędą się w Lubelskiem. Cały świat będzie mógł zobaczyć nie tylko stolicę naszego pięknego regionu, ale także wiele innych miejsc, jak Roztocze, Chełm czy perłę renesansu Zamość  mówi Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.

W drugim etapie zawodnicy przejadą przez Hutę Turobińską.

- Reklama -

Kolarze pojadą z Lublina do Chełma przez Roztocze. Drugi etap może pretendować do miana królewskiego. Start z perły polskiego renesansu Zamościa, a finisz w Przemyślu. Ten etap prawdopodobnie ustawi klasyfikację generalną, ale jeszcze nie przesądzi o losach wyścigu, bo dalej też jest sporo trudności – zaznacza Czesław Lang, organizator Tour de Pologne UCI World Tour.

W wyścigu wystartuje 19 najlepszych kolarskich drużyn świata oraz trzy z „dzikimi kartami”, w tym reprezentacja Polski.

~Kuliński Michał

- Reklama -

3 Komentarze
  1. Andrzej mówi

    I gdzie ta trasa?

  2. Zbigniew mówi

    Pieknie bedzie na komodziance nowy asfalt I ludzie z malinami

  3. Andrzej mówi

    Już widzę jak peleton hamuje do 5km/h aby pokonać krzyżowa ie w Hucie Turobińskiej 😉

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.