- Reklama -

- Reklama -

Konkurs Kobieta Gospodarna Wyjątkowa

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego zaprasza wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszenia działające na terenie województwa lubelskiego do wzięcia udziału w trzeciej już edycji konkursu Kobieta Gospodarna Wyjątkowa.

- Reklama -

Do 31 maja potrwa konkurs skierowany do Kół Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszeń z Lubelszczyzny. Konkurs jest przeglądem dorobku kulturowego Kół Gospodyń Wiejskich regionu lubelskiego, zajmujących się rękodziełem w zakresie techniki wykonania i walorów artystycznych rękodzieła.

Zostały ogłoszone 3 kategorie konkursowe:

  1. „Ciasto jak dawniej” – na najlepszy tradycyjny wypiek cukierniczy  ciasta zgłaszane do konkursu powinny posiadać co najmniej 25-letnią recepturę.
  2. „Ziołowe skarby kulinarne”  wyroby zgłaszane do konkursu powinny zawierać w przepisie zioła.
  3. „Serweta inspirowana tradycją” – na najpiękniejszy wyrób rękodzielniczy  serwetka może być wykonana dowolną techniką włókienniczą: koronka (np. szydełkiem, na drutach, klockowa, igłowa, frywolitka), różne rodzaje haftów (np. płaski, richelieu, krzyżykowy).

- Reklama -

Wszystkie zgłoszone do konkursu wyroby zarówno kulinarne, jak i rękodzielnicze powinny nawiązywać do tradycji i bogactwa kulturowego naszego regionu.

Nieprzekraczalny termin dostarczenia zgłoszeń upływa dnia 31 maja 2021 r. (obowiązuje data wpływu zgłoszenia do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie). Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

~Kuliński Michał

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.