- Reklama -

- Reklama -

Tłumy w Urzędzie Gminy Biłgoraj. Co się dzieje?

Coraz tłoczniej i coraz bardziej nerwowa atmosfera w Urzędzie Gminy Biłgoraj. Dlaczego? Bo tylko do końca czerwca mieszkańcy mają obowiązek złożenia deklaracji CEEB. Wygląda, że sporo osób zostawiło powinność na ostatnią chwilę. Deklarację trzeba złożyć osobiście, lub online. W innym wypadku, grożą kary.

- Reklama -

Spory ruch w Urzędzie Gminy Biłgoraj panuje od samego rana. Sprawcą zamieszania jest  deklaracja CEEB czyli  czyli Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków, która jest bazą zawierającą informacje czym ogrzewane są nieruchomości. Mieszkańcy do 30 czerwca 2022 mają obowiązek zgłosić jakich źródeł używają, by ogrzać swoje domy. Deklarację można złożyć on-line lub osobiście w Urzędzie Gminy.

W Gminie Biłgoraj, urzędnicy w pokoju nr 28 nie odpoczywają. Od samego rana pomagają wypełniać deklaracje, tłumaczą, sprawdzają i odpowiadają na pytania. – Trzeba przyznać, że są bardzo pomocni, bo sama deklaracja może przysporzyć trochę trudności z rozróżnieniem typu paliwa i dokonaniem wyboru, które mikroskopijne okienko „tyknąć” – mówią nam mieszkańcy.

- Reklama -

Mieszkańcy skrupulatnie wypełniają papierki, poddając od czasu do czasu w wątpliwość ideę konieczności rejestracji swojego pieca.

– Po co to wszystko, jaki to ma cel? – pyta jedna z petentek. Czy ja muszę to rejestrować, jeśli w domu od lat nikt nie mieszka? – dopytuje kto inny.  – No mam piec kaflowy, ale od lat go nie używam. Muszę w ogóle zaznaczać, że go mam? – zastanawia się kolejna osoba stojąca w kolejce, by złożyć deklarację. 

Przypominamy, że za niezłożenie deklaracji do 20.06.2022  grozi kara grzywny 500 zł. Jeśli sprawa trafi do sądu, może to być nawet 5 tys. zł kary.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź