Tanew Majdan Stary z kolejnym ligowym zwycięstwem

W ramach zaległej kolejki zamojskiej klasy okręgowej Tur Turobin na własnym boisku podejmował ekipę z Majdanu.

W środę Zamojska Klasa Okręgowa nadrabiała zaległą kolejkę, która była odwołana z powodu obowiązującego lockdownu w naszym kraju. Na boisku Tura Turobin kibice obejrzeli pewne zwycięstwo ekipy z Majdanu.

Już w pierwszej minucie spotkania ekipa gości wyszła na prowadzenie za sprawą Arkadiusza Kusiaka. Piłka po rzucie wolnym trafiła idealnie na głowę napastnika, któremu nie pozostało nic innego, jak umieścić piłkę w siatce. Kolejne minuty to jeszcze większa przewaga gości. W 34. minucie spotkania arbiter podyktował rzut karny dla Tanwi. Do rzutu karnego podszedł Arkadiusz Kusiak, który zdobył swoją drugą bramkę tego dnia. Gdyby goście byli bardziej skuteczni, wynik do przerwy mógłby być jeszcze wyższy, jednak na drodze stawało obramowanie bramki. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie spotkania kibice w dalszym ciągu mogli oglądać dominację gości. Już 3 minuty po przerwie Kusiak ustrzelił swoją trzecią bramkę. Wykorzystał dobre podanie od Michała Skubisa i ustalił wynik spotkania na 3:0. Dodatkowo gospodarze musieli sobie radzić bez trenera na swojej ławce ponieważ zobaczył on czerwony kartonik i musiał udać się na trybuny. Dzięki temu zwycięstwu Tanew umocniła się na trzecim miejscu w tabeli i wciąż ma realne szanse na awans do IV ligi lubelskiej.
Kolejne spotkanie Tur rozegra w niedzielę o godzinie 16, a jego rywalem będzie Orzeł Tereszpol, natomiast ekipa z Majdanu tego samego dnia podejmie na własnym boisku Potok Sitno.