- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Szykuje się remont ulicy Nadstawnej

Ulica Nadstawna to jedna z najstarszych ulic w Biłgoraju oraz jedna z najbardziej zniszczonych znajdujących się w centrum miasta. Remont tej ulicy ma ruszyć w tym roku.

Podczas wrześniowej sesji Rady Miasta radni będą głosować nad udzieleniem pomocy finansowej powiatowi biłgorajskiemu na realizację zadania pod nazwą: “Przebudowa ulicy Nadstawnej w Biłgoraju” w kwocie 900 tys. zł. Pomoc zostanie udzielona w roku bieżącym (450 tys. zł) oraz w 2022 (450 tys. zł).

Powiat Biłgorajski planuje rozpocząć przebudowę ulicy w roku bieżącym. Wartość całej inwestycji szacuje się na 1 mln 800 tys. zł. – Z uwagi na to, iż zadanie to ma zostać sfinansowane ze środków własnych, starosta biłgorajski zwrócił się do burmistrza miasta Biłgoraja o skierowanie na sesję Rady Miasta Biłgoraja uchwały o udzieleniu powiatowi biłgorajskiemu pomocy finansowej na to zadanie w wysokości 50% wartości zadania – argumentuje burmistrz Janusz Rosłan.

- Reklama -

Przebudowa ulicy Nadstawnej ma być realizowana w latach 2021 – 2022 i obejmować między innymi wykonanie: nowej nawierzchni bitumicznej, chodników obustronnych oraz dwóch wyniesionych przejść dla pieszych wraz z ich oświetleniem (obok ul. Aptecznej oraz obok ul. Berka Joselewicza). Wyniesione przejścia dla pieszych wraz z ich doświetleniem zostaną w 80% sfinansowane ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dofinansowanie na nie wynosi ponad 284 tys. zł).

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.