- Reklama -

- Reklama -

Szlakiem orlich gniazd. Sukces wychowanków MDK

Lilianna Obszyńska i Barbara Bodek z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostały laureatkami VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. „Szlakiem Orlich Gniazd 2020". Konkurs zorganizował Miejski Dom Kultury w Częstochowie.

Do konkursu zgłoszono 521 prac plastycznych z 89 placówek z całej Polski. Komisja w składzie: Maria Cieślak- Gurgul – artysta plastyk, Irena Młynarczyk – artysta plastyk, Barbara Wręczycka-Messjasz – nauczyciel plastyki, obradująca 16 października br., oceniła nadesłane prace. Spośród nich wybrano najlepsze, nagradzając 25 autorów, a 50 wyróżniając.

Lilianna Obszyńska (lat 8), „Zamek w Bobolicach”

Wśród wyróżnionych artystów znalazły się dwie podopieczne Anny Świcy, która otacza swoją opieką dzieci i młodzież uczęszczające do pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia. Lilianka Obszyńska i Basia Bodek to ośmioletnie dziewczynki, które przedstawiły na swoich pracach zamki w Bobolicach i Tenczynie. Usytuowane na szlaku od Krakowa do Częstochowy zamki i warownie są jednymi z wielu na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Piękno krajobrazu, zróżnicowanie terenu, a przede wszystkim wybudowane na skałach zamki stanowią o walorach i atrakcyjności tej części naszego kraju.
Wystawa wszystkich prac nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie zostanie zaprezentowana on-line na stronie internetowej organizatora. My podziwiajmy obrazy naszych młodych artystek.

- Reklama -

Barbara Bodek (lat 8), „Zamek w Tenczynie”.

Gratulujemy!
Anna M. Świca

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.