- Reklama -

- Reklama -

Szkoły i urząd w Obszy do termomodernizacji

Niewątpliwie zarówno niektóre szkoły w gminie Obsza, jak i sam budynek gminy, pomimo schludnego wyglądu potrzebowały już generalnej modernizacji. Gmina Obsza będzie mieć na ten cel pieniądze. Będą one przeznaczone na termomodernizację budynków użyteczności publicznej.

Większość środków będzie pochodzić z funduszy unijnych, a prace są planowane w szkołach w Babicach, Obszy i Zamchu oraz urzędzie gminy. Samorząd planuje w tych obiektach m.in.: odwodnić fundamenty, docieplić ściany zewnętrzne i wykonać nową elewację, ocieplić stropy, a także wymienić okna i kotły do ogrzewania na bardziej ekologiczne. Szacunkowa wartość wszystkich robót to koszt 5 milionów 670 tysięcy złotych, a cała inwestycja będzie rozłożona na kilka lat. Pierwsze prace są planowane na 2020 rok.

- Reklama -

 – To jeden z najbardziej kosztownych projektów, które zostały zakwalifikowane do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Czekamy teraz na podpisanie umowy z samorządem województwa, a potem będziemy szukać wykonawców robót – zapowiada wójt gminy Obsza Andrzej Placek.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.