- Reklama -

Szkolenie i wspólna zabawa KGW

Gmina Księżpol jest wyjątkowa pod względem aktywności Kół Gospodyń Wiejskich. Funkcjonuje tu aż 10 KGW, co jest ewenementem na skalę powiatu. W sobotę, 20 lipca, panie zorganizowały pokaz kulinarny i wspólną zabawę.

W gminie Księżpol powstają nowe Koła Gospodyń Wiejskich, a także reaktywowane są stare, prężnie działające przed laty. W sumie funkcjonuje aż dziesięć KGW – w Borkach, Majdanie Starym i Majdanie Nowym, Korchowie, Zawadce, Płusach, Przymiarkach, Starym i Nowym Lipowcu oraz w Rogalach. Panie z KGW nie próżnują, zorganizowały już wspólne stoisko promocyjne podczas Festiwalu w Nałęczowie, a w ubiegłą sobotę zainicjowały pokaz kulinarny i wspólną zabawę.

Spotkanie rozpoczęło się od szkolenia dekorowania potraw, które poprowadziła technolog żywności  i nauczyciel Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu Monika Piróg. Pokazała ona, jak ze zwykłych warzyw i owoców, przy pomocy nieskomplikowanych urządzeń można stworzyć fantazyjne dekoracje potraw.

- Reklama -

Szkolenie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem pań, gdyż przygotowują się one  do dożynek, a nabyte umiejętności z pewnością im się przydadzą w przygotowaniach stoiska z tradycyjnymi potrawami. Każda wieś chce pokazać to, co mają najlepszego. Będzie serwowany bigos, chleb ze smalcem, placki fajerczaki, pamuła i kulasza.

W kolejnej części spotkania panie mogły wymienić się doświadczeniami, porozmawiać na wspólne tematy czy razem pobawić się przy muzyce. Wiele uczestników szkolenia stwierdziło, że takie spotkania powinny odbywać się częściej, gdyż sprzyjają wzajemnej integracji i  poznawaniu się mieszkańców gminy.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.