Rozrywkowo w Goraju (filmy)

W niedzielne popołudnie 21 lipca odbył się festyn rodzinny w miejscowości Zastawie (gm. Goraj). Mieszkańcy oraz uczestnicy tego wydarzenia podziwiać mogli m. in. występy dzieci oraz lokalnych zespołów ludowych.

Organizatorami festynu byli: Wójt Gminy Goraj, Gminny Ośrodek Kultury, jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu tej gminy oraz firma Adamex. Imprezę otworzył Antoni Łukasik, wójt gminy Goraj, który powitał zaproszonych gości oraz zgromadzonych mieszkańców Zastawia i okolicy.

Na scenie zaprezentowali się: Dziecięcy Zespół Wokalny działający przy GOK, Gminna Orkiestra Dęta, Janina Pydo, Hosznianki, KGW Zagrody, Stanisław Kowalik, Stowarzyszenie Kobieta Aktywna, Jadwiga Skoczylas, Zespół Biała Łada, Grażyna Dolińska, Stowarzyszenie Zagrodzanie. Konferansjerem imprezy był Krzysztof Boguń, dziennikarz lubelska TV.

Filmy poniżej: 

Festyn rodzinny odbywa się u nas co roku, przez jakiś czas nazywany był Świętem Cebuli, ale odeszliśmy od tego, ta nazwa nie przyjęła się, tak już później, od 2015 roku, jest nazwa Festyn Rodzinny – mówi dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju, Marta Miszczak-Najda. Cele, które nam przyświecały, to przede wszystkim wspólna zabawa i to, aby mieszkańcy mogli się zrelaksować oraz integracja dla różnych osób w każdym wieku. Jest to impreza międzypokoleniowa, każdy dziś u nas znajdzie coś dla siebie – dodaje Marta Miszczak-Najda. Imprezie towarzyszyły również stoiska kulinarne i tematyczne prezentujące historię Goraja przygotowane przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszenia.

Oprócz karuzeli i dmuchanych placów zabaw nie brakowało różnych atrakcji dla najmłodszych. Były konkursy, wspólne śpiewanie i inne zabawy dla dzieci, które poprowadził profesjonalny animator Waldemar Wywrocki. Film poniżej: 

Wieczorem wystąpiły gwiazdy m.in. zaśpiewał Alberto Amanti oraz odbyły się koncerty zespołów takich jak: TEX, Power Play, Motif.

- Reklama -

1 komentarz
  1. dj mówi

    Ten akordeon,,, z tą trudną grupą śpiewaczą ,, był MEEEEGA!!!! Ja gram na czarno-białych klawiszach, – ale nie dał bym rady w takim tempie zmienić ton… BRAWOOO!!! P. Kowal podzielił by się ze mną – pewnie.. i to guzikówkai!!!!! pozdrawiam wirtuoza ””’.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.