- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Szczepieniobus odwiedził już połowę powiatu

W obecnym tygodniu powiat biłgorajski odwiedza bus, w którym wszyscy chętni pod nadzorem medyków mogą zaszczepić się jednorazową szczepionką. Szczepieniobus odwiedził już 6 gmin: Turobin, Goraj, Frampol, Tereszpol, Józefów oraz Aleksandrów. Poniżej przedstawiamy liczbę osób, które skorzystały z mobilnego szczepienia w poszczególnych gminach.

- Reklama -

 

Od 19 do 27 lipca do poszczególnych gmin powiatu biłgorajskiego zawita szczepieniobus. Do tego czasu zdążył już odwiedzić gminy: Tereszpol, Goraj, Frampol, Turobin, Józefów i Aleksandrów. Poniżej podajemy liczbę mieszkańców poszczególnych gmin, które skorzystały z tej formy szczepienia:

Gmina Tereszpol – 85 osób

Gmina Goraj – 83 osoby

Gmina Frampol – 70 osób

Gmina Aleksandrów – 36 osób

- Reklama -

Gmina Turobin – 33 osoby

Gmina Józefów – 30 osób

Najwięcej osób, bo 85 zaszczepiło się w gminie Tereszpol, przykładem może być wójt tej gminy.

– Sam skorzystałem z tej formy szczepienia, nie brakowało również chętnych mieszkańców naszej gminy – potwierdza wójt gminy Tereszpol Jacek Pawluk. 

W gminie Turobin dla mieszkańców, którzy nie byli w stanie sami przybyć na szczepienie, zorganizowano transport. Społeczność tej gminy o możliwości skorzystania informowana była przy pomocy plakatów, informacji w mediach społecznościowych oraz ogłoszeń parafialnych w kościele.

red.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.