- Reklama -

- Reklama -

Gdzie szukać pracowników z Ukrainy do pracy?

Dość wielu z nas szuka pracowników z Ukrainy na tych popularnych serwisach z ogłoszeniami, bo one to wyjątkowo niska cena publikacji ogłoszenia lub brak kosztu powiązanego z jego publikacją. Równie wiele znaczy też i ten odzew na tego typu ogłoszenia, czyli jest on znacznym w pewnych kręgach i co równie istotne tego typu pracowników nie brakuje, zwłaszcza jeśli chodzi o te proste typy prac na kontraktach.

- Reklama -

Wyspecjalizowane firmy.

Poszukiwanie pracownika z Ukrainy to także to korzystanie z usług agencji specjalizujących się w tych kwestiach. Agencja takowe wyszukują pracowników z Litwy, Białorusi lub z Ukrainy. Mowa tu dokładnie o tym, że z tymi konkretnymi osobami przeprowadzają dość dokładne wywiady. Sprawdzają ich znajomość języka Polskiego lub Niemieckiego i ich kwalifikacje zawodowe. Tego typu sprawdzenie powiązane jest też z tym dość wysokim kosztem, który zazwyczaj nie stanowi większego problemu, bo szefowie większych firm często nie mają czasu na poszukiwania i długie rozmowy kwalifikacyjne. Dlatego wolą zlecić tego typu pracę firmie zewnętrznej lub własnemu pracownikowi, który jest na dokładkę biegłym w tych sprawach. Najczęściej to zadanie zleca się wykwalifikowanym ludziom z agencji, bo do tych agencji już mogą pisać pracownicy z Ukrainy, którzy na dokładkę chcą pracować na budowie lub w tej sporej myjni samochodowej.

Lepszy serwis z ogłoszeniami.

- Reklama -

Lepsze serwisy z ogłoszeniami to także szanse na znalezienie pracowitej osoby z Ukrainy. Mowa tu dokładnie o tym, że taka osoba szukająca pracy na tym lepszym serwisie z ogłoszeniami musi jakoś uwiarygodnić swoje zgłoszenie, choćby za pomocą jakiegoś typowego skanu świadectwa, na które zerknie administrator danego płatnego serwisu. Takie portale z ogłoszeniami rzecz jasna nie są opcją najtańszą i co równie istotne pewniejszą, bo w darmowych serwisach z ogłoszeniami raczej nie ma tych dodatkowych weryfikacji. W tym tkwi problem i to nawet spory, bo te najbardziej użyteczne informacje trzeba wyciągnąć od chętnego. Natomiast taki potencjalny pracownik może zbyt słabo znać język Polski lub Niemiecki. Dlatego też ta rozmowa kwalifikacyjna może nie dać tych spodziewanych rezultatów, a na tego typu rozmowach przedsiębiorcy głównie tracą czas, który chcą wykorzystać w bardziej efektywny sposób.

Osoby polecane przez znajomych.

Pracownika z Ukrainy można też znaleźć choćby w tej luźnej rozmowie z innym przedsiębiorcą, czyli podczas tego typowego gadania sobie przy kawie. Wtedy takze można trafić na te interesujące informacje o jakiejś firmie pośredniczącej w zatrudnianiu lub o konkretnej osobie, która co jakiś czas powraca do Polski na kontrakt i aktualnie szuka tej nowej lepiej płatnej pracy na te dwa lub trzy miesiące. Takie przypadkowe polecenie jakiegoś fachowca to czasami ten przysłowiowy strzał w dziesiątkę, ale nie często się trafia taka wyjątkowo sumienna osoba przypadkowo polecona. Większość takich osób zazwyczaj się nie sprawdza i dlatego tych pracowników w większości przypadków szukają firmy wyspecjalizowane, które sprawdzają wszystkie informacje o tych osobach.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.