- Reklama -

- Reklama -

Święty Franciszek natchnął biłgorajskich licealistów (foto)

Licealiści z Biłgoraja, nie tylko nauką żyją. Przez kilka dni w I LO im. ONZ w Biłgoraju obchodzony był Dzień św. Franciszka i Światowy Dzień Zwierząt. Były spotkania, warsztaty i wykłady na temat pomocy zwierzętom, oraz ich roli w życiu człowieka.

- Reklama -

Spotkanie z policjantem asp. szt. Adamem Grandą, opiekunem psów policyjnych odbyło się pod hasłem „Chronią, bronią, pomagają”. Zaproszony gość przybliżył młodzieży zagadnienia związane z wykorzystaniem psów do poszukiwania zaginionych osób i wykrywania przestępstw. Policjant poinformował jak wygląda szkolenie zwierząt, opieka weterynaryjna, a także opowiedział o udziale swoich podopiecznych w akcjach poszukiwawczych.

Podczas spotkania z lekarzem weterynarii, Sylwią Buszkowską-Znak uczniowie poznali problemy zdrowotne zwierząt, choroby wirusowe i bakteryjne oraz najczęstsze rodzaje pasożytów występujące u czworonogów. Dowiedzieli się także o działaniach profilaktycznych mających na celu dbanie o zdrowie zwierząt.

Kolejną inicjatywą było spotkanie uczniów klas graficznych z panem Jakubem Piechotą, pasjonatem fotografii i twórcą serwisu lasyjanowskieiokolice.pl. Młodzież obejrzała filmy i fotografie wykonane w Lasach Janowskich oraz w okolicach Biłgoraja, na których uwiecznione zostały niezwykłe sceny z życia wilków, żubrów, jeleni oraz saren.

- Reklama -

Na warsztatach z Moniką Szczerbą, psychologiem z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Biłgoraju licealiści zgłębiali zagadnienia dotyczące wpływu zwierząt na psychikę człowieka, projektowali także koszulki z hasłami i grafiką związaną z ochroną zwierząt.

Uczniowie należący do Grupy „ONZ pomaga zwierzętom” w ramach obchodów Dnia św. Franciszka i Światowego Dnia Zwierząt wyjeżdżali do Ośrodka ARETH, gdzie zapoznali się z możliwościami wykorzystania zwierząt w leczeniu niektórych schorzeń. Młodzież poznała zasady pracy z alpakami i ich wpływ na rehabilitację osób niepełnosprawnych.

Do końca października w bibliotece szkolnej prowadzona jest także zbiórka karmy dla zwierząt, która zostanie przekazana organizacjom działającym na terenie naszego miasta i powiatu, opiekującym się bezdomnymi zwierzętami. Dodatkowo w tym roku we współpracy z Fundacją Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej karma zbierana jest dla Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Zamościu.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.