kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Młodzi wyszli na ulice. Można?

Młodzież z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju włączyła się w ogólnopolskie obchody XXII Dnia Papieskiego. Młodzi ludzie kwestowali na fundusz stypendialny Fundacji ‘Dzieło Nowego Tysiąclecia’.

- Reklama -

Tegoroczne hasło Dnia Papieskiego „Blask prawdy” nawiązuje do pierwszych słów i zarazem tytułu dziesiątej encykliki papieża Jana Pawła II „Veritatis Splendor”, ogłoszonej 6 sierpnia 1993 r. Głównym przesłaniem wspomnianego dokumentu jest przypomnienie nauczania moralnego Kościoła w sytuacji kultury, która gubi i relatywizuje wartość ludzkiego sumienia, wielkiego daru Boga dla człowieka. Oddalając się od Boga i poszukując złudnej wolności poza samą prawdą, człowiek gubi sens i właściwą perspektywę swojego życia.

 

Wolontariusze z biłgorajskiego „Katolika” prowadzili na ulicach Biłgoraja kwestę na fundusz stypendialny Fundacji ‘Dzieło Nowego Tysiąclecia’. Idea założenia fundacji narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski w 1999 r. Jako organizacja, której działalność ma upamiętniać Pontyfikat Jana Pawła II promuje nauczania Papieża Polaka. Wspiera przedsięwzięcia społeczne, głównie w dziedzinie edukacji i kultury chrześcijańskiej, podnosi szanse edukacyjne młodzieży z małych miast i wsi.

 

urząd MArszałkowski projekt

Uczniowie posiadający identyfikatory oraz specjalne puszki zbierali pieniądze na stypendia dla uzdolnionych uczniów i studentów z niezasobnych rodzin, pochodzących z małych miejscowości. Warto dodać, iż z pomocy fundacji skorzystało już kilka tysięcy młodych ludzi, którzy są często nazywani ‘żywym pomnikiem’ św. Jana Pawła II.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.