- Reklama -

- Reklama -

Świętowanie w gminie Księżpol

Władze gminy Księżpol upamiętniły 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tegoroczne obchody były inne niż dotychczas z powodu panującej epidemii i ograniczeń z nią związanych.

- Reklama -

Skromniejsze niż zazwyczaj obchody Święta Niepodległości odbyły się w gminie Księżpol. Uroczystość rozpoczęła Msza Św. w intencji Ojczyzny.
– To nasze dziękczynienie sugeruje także wdzięczność tym, którzy przez całe wieki starali się, abyśmy byli tu i teraz. Niech popłynie modlitwa za wszystkich tych, którzy oddali życie, abyśmy mogli żyć. Niechaj z naszych serc płynie też dziękczynienie za to, że przez całe wieki Bóg jest z nami i jest w naszych sercach, a my, żyjąc w ziemskiej ojczyźnie, zmierzamy do ojczyzny w niebie – mówił na wstępie Eucharystii proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Księżpolu ks. Marian Drążek.
Podczas homilii kapłan mówił o pamięci przodków. Wspomniał okres komunizmu, stan wojenny i internowanie. – Jest różnica między nami – mówią przodkowie – w kościołach na zgromadzeniach byli synowie i córki. Wolna Polska była sprawą starszych i młodzieży, a dziś młodzież nie zna i nie interesuje się historią wolności – mówił. Zaznaczył, że warto słuchać głosów historii.
Następnie przedstawiciele władz samorządowych przeszli na cmentarz parafialny w Księżpolu, gdzie złożyli wieńce na zbiorowej mogile żołnierzy z okresu I wojny światowej. Wydarzenie zakończyła wspólna  modlitwa za wszystkich poległych.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.