- Reklama -

- Reklama -

Sukces „Spontanu”

W dniach 9-11 marca w Lublinie odbyła się trzynasta edycja Spotkań Teatralnych „Zwierciadła”, organizowanych przez II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego. Jak co roku zaprezentowały się w nim zespoły teatralne z Lubelszczyzny, a wśród nich grupa „Spontan” z Młodzieżowego Domu Kultury.

Młodzi aktorzy z MDK w pierwszym dniu konkursu pokazali premierowy spektakl „Poczekalnia” według autorskiego scenariusza i w reżyserii Joanny Łukaszczyk, opiekuna grupy. Jest to krótka opowieść o tym, jak niespodziewana sytuacja wyzwala w człowieku irracjonalne zachowania oraz o tym, że w każdym z nas drzemie „drugie ja”, nieuświadomione, będące często wyrazem tęsknoty za tym, co bezpowrotnie minęło, bądź za tym, co niespełnione.

 Prezentacja biłgorajskiej grupy spotkała się z życzliwym przyjęciem licznie zgromadzonej w auli „Zamoya” publiczności. Doceniły ją także dwa składy jurorskie.

- Reklama -

Jury młodzieżowe, w skład którego co roku wchodzą młodzi pasjonaci teatru i aktorzy amatorzy, przyznało grupie Spontan III Nagrodę „za indywidualną pracę każdego z aktorów przy budowaniu swoich postaci, co dopełnione nienaganną pracą zespołową dało świetne przedstawienie z dozą komizmu i czytelnym przesłaniem”.

Jury profesjonalne, które tworzą aktorzy, reżyserzy, instruktorzy teatralni postanowiło wyróżnić aktorów z MDK „za wyraziste skonstruowanie postaci”. Ponadto Marysia Duma, aktorka „Spontana” otrzymała indywidualną III Nagrodę Aktorską za kreację serialowej wdowy.

Cieszy nas bardzo, że spektakl spotkał się z uznaniem zarówno młodych, jak i dorosłych odbiorców. Już niebawem, 31 marca, „Poczekalnia” zostanie zaprezentowana biłgorajskiej publiczności. Już dziś serdecznie zapraszamy.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.