- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Stypendia dla najzdolniejszych

Jesteś uczniem zdolnym i osiągasz ponadprzeciętne wyniki? Złóż wniosek  o stypendium. Nabór trwa do 22 września br.

- Reklama -

Uczniowie mogą otrzymywać  350 zł miesięcznie przez cały rok szkolny. Wnioski będzie można składać do 22 września. Urząd Marszałkowski w Lublinie planuje przyznać ich aż 1258.

Młodych i zdolnych uczniów mieszkających i uczących się w województwie lubelskim finansowo wesprą dwa programy stypendialne. Są nimi: „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2021-2023″ oraz „Lubelska kuźnia talentów 2021-2023”. Pierwszy z nich skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, zaś drugi do uczniów szkół zawodowych.

urząd MArszałkowski projekt

Uczniowie, którzy chcą je otrzymać  muszą wykazać się szczególnymi osiągnięciami w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych, matematyki lub przedsiębiorczości.

Otrzymane stypendium  będą mogli przeznaczyć na pokrycie przeróżnych wydatków związanych z edukacją. Może być to zakup książek, wyposażenie własnej pracowni,  opłaty za udział w kursach i zajęciach pozaszkolnych lub obozach. Ale nie tylko … uczniowie będą także mogli zakupić programy do nauki języków obcych, sprzęt komputerowy lub wyposażenie do nauki w domu tj. lampkę, biurko czy krzesło obrotowe. Uczniowie z niepełnosprawnościami mają możliwość wydać stypendium na okulary korekcyjne, aparat słuchowy czy opłatę zajęć logopedycznych.

Szczegóły programów stypendialnych znajdują się na stronie internetowej https://umwl.bip.lubelskie.pl w zakładce „stypendia”.  Można też dzwonić do Departamentu Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego: (81) 47 81 459, (81) 44 16 709, (81) 44 16 713, (81) 44 16 716.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.