kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Spotkanie z uczniami biłgorajskiej „Jedynki”

W trosce o bezpieczeństwo naszych najmłodszych uczestników ruchu drogowego policjanci biłgorajskiej komendy spotkali się z dziećmi uczęszczającymi do Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju.

- Reklama -

Oprócz teorii były również zajęcia praktyczne, podczas których policjanci pokazywali dzieciom, jak bezpiecznie przechodzić przez przejście. Na koniec spotkania najmłodsi otrzymali kolorowe odblaski.

Policjanci z Zespołu ds. Nieletnich, Wydziału Ruchu Drogowego i dzielnicowy z biłgorajskiej komendy odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju. Podczas potkania z przedszkolakami i najmłodszymi klasami zostały poruszone tematy bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, a także kontaktów z osobami obcymi. Dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie poruszać się po drogach pieszo i na rowerze. Policjanci tłumaczyli również najmłodszym, jak zachować się w przypadku ataku agresywnego zwierzęcia. Rozmawiali również o tym, jak bezpiecznie spędzać czas wolny w domu i w trakcie zabawy na świeżym powietrzu.

 

 

 

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z podstawowym sprzętem służącym policjantom w codziennej służbie a największą atrakcją okazał się oczywiście policyjny radiowóz. Policjanci przypomnieli dzieciom, jak ważne jest bycie widocznym na drodze i na zakończenie spotkania rozdali najmłodszym kolorowe odblaski.

mł. asp. Joanna Klimek

- Reklama -

1 komentarz
  1. John mówi

    Mysle ze z taka akcja policja ruszy do szkol w calym powiecie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.