- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Strażacy wyrzuceni do stodoły. Wójt zamknął remizę

Strażacy z OSP w Rudzie Solskiej (gm.Biłgoraj) swój samochód gaśniczy i cały sprzęt muszą trzymać w ... prywatnej stodole i na podwórkach. – To jest skandal i sytuacja, która zagraża bezpieczeństwu mieszkańców! – grzmi Tomasz Nowacki, wice naczelnik OSP Ruda Solska. Wójt gminy Biłgoraj wstrzymał remont remizy, bo w czasie prac doszło do śmiertelnego wypadku.

- Reklama -

W styczniu tego roku minął rok, od kiedy prezes OSP Ruda Solska trzyma gminny samochód strażacki u siebie na podwórku, albo w prywatnym garażu.

– To, że to jest prywatny garaż, to jeszcze pół biedy. Tylko gorzej, że ten garaż mi się już nie zamyka. Nie mieści mi się to wszystko w środku. Musiałem powyciągać swoje maszyny rolnicze, które wcześniej były w środku i schować ten gminny wóz strażacki. Bo chyba nie wypada, żeby samochód strażacki stał cały rok na środku podwórka? – pyta nas Tomasz Nowacki, zastępca naczelnika solskich strażaków. 

Co ze sprzętem gaśniczym? Tu jest znacznie gorzej, bo strażacy z Rudy Solskiej … pochowali go w swoich domach i okolicznych garażach. Motopompa i węże gaśnicze są jakby co u wicenaczelnika, ale jadąc gasić pożar, trzeba jeszcze podjechać na podwórko naczelnika. Tam leży reszta strażackiego sprzętu.

- Reklama -

– Ale dla Urzędu Gminy Biłgoraj wszystko jest w porządku! Dla nich tak to powinno wyglądać. Jak niedawno po raz kolejny byłem poinformować urzędników, jak to wygląda, to pani sekretarz odesłała nie z kwitkiem – opowiada nam Tomasz Nowacki.

Więcej o sprawie, w tym rozmowa z wójtem Gminy Biłgoraj – w papierowym wydaniu „Nowej Gazety Biłgorajskiej”. Już dostępna!  Od dziś w każdy wtorek w kioskach, sklepach i punktach kolportażu na terenie powiatu biłgorajskiego.

fot. OSP Ruda Solska

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.