- Reklama -

- Reklama -

SOS Wioski Dziecięce

SOS Wioski Dziecięce to pozarządowa organizacja dobroczynna, której działania skupiają się na pomocy dzieciom opuszczonym, osieroconym oraz zagrożonym utratą rodziców. Działamy jako organizacja pożytku publicznego. Wioski działają już w 135 krajach tym samym pomagając tysiącom dzieci

Pierwsze takie miejsce powstało w 1949 roku w Austrii, założycielem był Hermann Gmeiner. To on wraz z kilkorgiem przyjaciół zbudował pierwszą Wioskę, która była przeznaczona dla sierot wojennych i dzieci opuszczonych. Dzięki ich zaangażowaniu projekt SOS Wiosek Dziecięcych nabrał dynamicznego rozwoju.

Organizacja działa na zasadzie kilku domków postawionych blisko siebie w których mieszka maksymalnie ósemka dzieci wraz ze swoimi Rodzicami SOS. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy domek to osobna jednostka działająca na zasadzie rodziny! Z prawdziwą Mamą gotującą obiad i opiekującą się w trakcie choroby i Tatą, z którym zawsze można pograć w piłę lub porozmawiać. Dzieci w naszych Wioskach otoczone są miłością i poczuciem bezpieczeństwa, dzieci temu mogą się prawidłowo rozwijać. W Polsce działają cztery wioski, w Biłgoraju, Kraśniku, Siedlcach i Karlinie. Jak możesz pomóc Wioskom?

Przekaż 1% podatku

Najprostszym dla ciebie sposobem żeby wspomóc naszą organizację jest przekazanie 1% podatku. Ciebie to nic nie kosztuje, a nam pomoże utrzymać Wioskę. Wystarczy, że przy wypełnianiu formularza PIT ty albo osoba, która będzie go wypełniała wpisze nasz numer KRS w odpowiedniej rubryce. Możesz się również rozliczyć przez internet. Na naszej stronie internetowej www.wioskisos.org możesz pobrać odpowiedni program do wypełniania deklaracji podatkowej.

Darowizna

Możesz również wspomóc nas jednorazowo poprzez przesłanie na nasze konto bankowe darowizny. Dodatkowym plusem dla ciebie może być to, że darowizny na rzecz SOS Wiosek Dziecięcych można odliczyć od podatku! Na stronie Wiosek znajdziesz wszystkie niezbędne informacje by móc wykonać przelew ze swojego konta bankowego lub za pośrednictwem poczty. Dla ciebie to może być mała kwota, ale dla nas to będzie wielka pomoc w zapewnieniu naszym dzieciom prawdziwego dzieciństwa w otoczeniu prawdziwej kochającej się rodziny.

- Reklama -

Zostań wolontariuszem

Pomoc to nie tylko pieniądze, pomoc to również twoje zaangażowanie w sprawę. Możesz zostać wolontariuszem i przekazać swój wysiłek na rzecz naszych podopiecznych. Jeżeli tylko czujesz powołanie by pomagać dzieciom opuszczonym, osieroconych i z rodzin grożących rozpadem, chcesz się zaangażować w budowaniu lepszej przyszłości dla nich to niezwłocznie powinieneś się z nami skontaktować. W naszej organizacji każdy wolontariusz zna swoje prawa i obowiązki, przechodzi przez odpowiednie szkolenia i zawsze może liczyć na wsparcie swojego opiekuna. Dzięki wolontariatowi zdobywasz doświadczenie w międzynarodowej organizacji dobroczynnej oraz uczestniczysz w pięknej idei!

Zostań Rodzicem SOS

Jeżeli pomoc dzieciom osieroconym i opuszczonym jest twoim powołaniem, swego rodzaju misją życiową to zostań Rodzicem SOS! Jest to funkcja Wychowawcy pełniącego rolę rodzica w Wioskach. Możesz dać miłość i ciepło rodzinnego ogniska nawet siódemce dzieci. Zapewniamy wszelkie szkolenia praktyczne i teoretyczne aprobowane przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.
Żeby zostać Rodzicem SOS musisz być sprawny fizycznie i posiadać odpowiednie predyspozycje psychiczne do pracy z dziećmi, musisz posiadać wykształcenie minimum średnie oraz być gotowym na przeprowadzkę do jednej z naszych Wiosek. Rodzic powinien umieć szanować pochodzenie dziecka, jego wyznanie oraz musi być pozytywnie nastawiony na współpracę z jego rodziną naturalną. Bycie takim opiekunem to nie tylko wychowanie, nauka gospodarności to również wielka odpowiedzialność wynikająca z kształtowania młodego pokolenia. Musisz otoczyć dzieci miłością, wyrozumiałością oraz bezpieczeństwem, dzieci muszą w tobie widzieć prawdziwego rodzica, któremu zawsze mogą zaufać i na którym można bezwzględnie polegać. Nasze zadanie to stworzyć tym dzieciom jak najlepsze warunki do rozwoju, a nie ma lepszego środowiska niż prawdziwa kochająca się rodzina. Częste przypadki to liczne rodzeństwa, które przeszły przez przez traumatyczne doświadczenia na przykład alkoholizm w rodzinie.

Nasz Wielki cel!

Czasem los sprawi, że najbardziej cierpią ci niewinni. Dzieci są zmuszane do życia w niegodnych warunkach obdarte z godności pozbawione miłości i poczucia bezpieczeństwa. Dzięki tobie można choć w części odmienić ten przykry los! Wspólnie dajmy dzieciom miłość prawdziwej rodziny, wspólnie pomóżmy w ich rozwoju!

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.