- Reklama -

- Reklama -

Najlepsi mechanicy w kraju

W dniach 17 i 18 marca 2016 roku w Zespole Szkół Technicznych w Płocku odbył się IX Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Mechaniczny. Drużynowo i indywidualnie uczniowie RCEZ w Biłgoraju byli najlepsi w kraju.

Celem konkursu jest promowanie najlepszych uczniów oraz szkół zawodowych, a także propagowanie wiedzy z zakresu mechaniki i rozwijanie zainteresowań uczniów. W eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Mechanicznego wzięło udział ponad 50 szkół technicznych o profilu mechanicznym z terenu całej Polski.

W konkursie Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju reprezentowały dwa 3-osobowe zespoły uczniów:

Zespół z Technikum Mechaniczno-Elektrycznego

Dawid Gruszczyński kl. IV TM

Arkadiusz Niedzielski kl. IV TM

Mateusz Gajór kl. IV TM

- Reklama -

Zespół z Centrum Kształcenia Praktycznego

Maciej Pukarowski kl. II TM

Krzysztof Łupina kl. II TM

Piotr Kotwis kl. II TM

Do etapu ogólnopolskiego przystąpiło piętnaście trzyosobowych drużyn reprezentujących poszczególne szkoły techniczne z terenu całej Polski. W pierwszym dniu konkursu uczniowie w ramach rywalizacji indywidualnej i drużynowej rozwiązywali zestaw pytań składający się z 28 zadań technicznych, obejmujących zagadnienia z technologii maszyn, mechaniki, wytrzymałości materiałów, części maszyn, elektrotechniki, elektroniki, konstrukcji i eksploatacji maszyn oraz wykonywali dwa zadania praktyczne: projekt w programie komputerowym CAD oraz zadanie z mechatroniki. Po komisyjnym sprawdzeniu wszystkich prac oraz po dokonaniu oceny etapu praktycznego komisja konkursowa ustaliła klasyfikację drużynową oraz zakwalifikowała do finału ustnego sześciu najlepszych uczniów. W wyniku klasyfikacji drużynowej zespół z Technikum Mechaniczno-Elektrycznego zajął I miejsce w kraju, a zespół z Centrum Kształcenia Praktycznego miejsce IV. Dwóch uczniów Arkadiusz Niedzielski i Dawid Gruszczyński znalazło się wśród 6 najlepszych zawodników i zostało zakwalifikowanych do finału ustnego konkursu. W drugim dniu odbył się finał ustny konkursu przed publicznością. Podczas finału uczniowie odpowiadali na wylosowane pytania oraz wykonywali zadania praktyczne. Ostatecznie po przeprowadzeniu finału w wyniku klasyfikacji indywidualnej uczniowie RCEZ zajęli następujące miejsca:

Dawid Gruszczyński – I miejsce w Polsce i tytuł laureata IX Ogólnopolskiego Konkursu Mechanicznego;

Arkadiusz Niedzielski IV miejsce w Polsce i tytuł finalisty IX Ogólnopolskiego Konkursu Mechanicznego.

Wszyscy laureaci i finaliści Ogólnopolskiego Konkursu Mechanicznego otrzymali indeksy na Politechnikę Warszawską na kierunek Mechanika i Budowa Maszyn, cenne nagrody rzeczowe, dyplomy oraz upominki od sponsorów. Zwycięzcy w klasyfikacji drużynowej konkursu otrzymali również bardzo atrakcyjne nagrody. Opiekunami merytorycznymi uczniów byli mgr inż. Jarosław Dubiel i mgr inż. Leszek Luchowski.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.