- Reklama -

Bezpieczna Wielkanoc

Zbliża się Wielkanoc. Dla większości z nas to okres szczególnie radosny. Dla funkcjonariuszy pełniących wtedy służbę to jednak czas intensywnej pracy. Na ulicach pojawi się więcej patroli policyjnych – wszystko po to, by czuć się bezpieczniej. Pamiętajmy jednak, że także od nas samych zależy, czy nadchodzące święta będą spokojne.

Jak co roku policjanci w okresie przedświątecznym oraz w trakcie świąt wielkanocnych będą czuwać nad naszym bezpieczeństwem. W tych najbliższych dniach ciągłej gonitwy, kiedy nie zwracamy większej uwagi na otoczenie, policjanci przypominają kilka zasad, które mogą uchronić nas przed przykrymi sytuacjami.

- Reklama -

W sklepach, na targowiskach a także w kościołach występują duże skupiska ludzi. Niestety, sprzyja to wzmożonej działalności złodziei kieszonkowych. Niejednokrotnie sami często powodują tzw. „sztuczny tłok” po to, by łatwiej mogli dokonać kradzieży. Dlatego też nie zabierajmy ze sobą dużej gotówki, a jeśli już rozłóżmy pieniądze w kilku miejscach. Korzystajmy z bankomatów usytuowanych w miejscach ruchliwych i oświetlonych, w żadnym wypadku nie zapisujmy kodu PIN na karcie bankomatowej. Podczas robienia zakupów proponujemy, aby panie trzymały torebkę pod pachą – uniknie to wyrwanie czy też odcięcie paska torebki.

Jeśli wybieramy się do rodziny na święta, pamiętajmy, by odpowiednio zabezpieczyć przed wyjazdem swoje mieszkanie. Warto porozumieć się z zaufanym sąsiadem, aby podczas naszej nieobecności zwrócił uwagę na nasz dom czy mieszkanie.

Pamiętajmy również o kilku podstawowych zasadach na drodze, które zagwarantują nam spokojne i radosne święta. Każdy kierowca powinien dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Lepiej dojechać na miejsce kilka minut później, ale szczęśliwie i bezpiecznie. Ponadto przypominamy o zapinaniu pasów bezpieczeństwa i przewożeniu dzieci w fotelikach. Pod żadnym pozorem nie wsiadamy za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu. Nawet niewielka jego ilość w naszym organizmie wpływa na naszą koncentrację i refleks. Pamiętajmy, że kierując pojazdem jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie ale i za innych uczestników ruchu drogowego.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.