- Reklama -

- Reklama -

Seniorze, bądź aktywny!

Przez cały styczeń trwa rekrutacja do Dziennego Domu Senior+ w Bukowej. Na osoby starsze czekają różnorodne formy spędzania wolnego czasu.

Dzienny Dom Senior+ mieści się w Bukowej 96. Jest  on ośrodkiem wsparcia dziennego, z którego świadczeń mogą korzystać osoby w wieku powyżej 60. roku życia, nieaktywne zawodowo będące mieszkańcami gminy Biłgoraj.

Obecnie trwa rekrutacja mieszkańców w wieku 60+, nieaktywnych zawodowo. W ramach projektu mieszkańcy mają bezpłatnie zapewnione: wyżywienie, zajęcia manualne, zajęcia komputerowe, zajęcia muzyczno-teatralne, terapię ruchową, zabiegi fizykoterapeutyczne, poradnictwo psychologiczne

Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

Celem jego działalności jest zapewnienie wsparcia seniorom, kompensowanie skutków samotności, niesamodzielności i niepełnosprawności, a także propagowanie modelu aktywnego godnego życia w wieku senioralnym.

W domu osoby starsze będą mogły korzystać z aktywności edukacyjnej, kulturalnej, ruchowej i opiekuńczej. Ważne będzie przeciwdziałanie ich marginalizacji, ograniczenie skutków niepełnosprawności fizycznej oraz opieka i pomoc w rozwiązywaniu codziennych problemów utrudniających funkcjonowanie w społeczeństwie. Nie bez znaczenia jest aktywizowanie osób starszych oraz ich integracja.

Domem będzie kierował kierownik, którym jest Agnieszka Kiesz.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.