- Reklama -

- Reklama -

Samochodowa wycieczka po Polsce. Jak się do niej przygotować?

W dobie koronawirusa większość z nas rezygnuje z podróży samolotami. Wciąż jednak chcemy poznawać nowe miejsca, krajobrazy, odpoczywać poza domem. Dlatego samoloty zamieniamy na samochody, a duże hotele na małe domki na wynajem. Warto jednak pamiętać, że wycieczki samochodowe wymagają nieco innych środków ostrożności.

Dobre ubezpieczenie assistance

Żeby nasza wycieczka samochodowa po Polsce była w pełni bezpieczna, na początek powinniśmy pomyśleć o stosownym ubezpieczeniu. Oczywiście o podstawowym OC nikomu nie trzeba już mówić, ale przed wyjazdem warto zainwestować również w ubezpieczenie assistance. Dzięki niemu będziemy pod ochroną na każdym etapie naszej podróży. W mtu24.pl w zależności od wybranego wariantu otrzymamy pakiet obejmujący pomoc w Polsce lub za granicą. Drugi wariant może okazać się przydatny, jeśli nagle przyjdzie nam do głowy wybrać się do Czech czy do Niemiec.

W zależności od tego, jaki pakiet wybierzemy, możemy liczyć na holowanie po wypadku lub awarii, naprawę po awarii, a nawet dowóz paliwa. Jeśli zdecydujemy się na najwyższy pakiet – assistance po awarii i wypadku w Polsce i za granicą – otrzymujemy również pomoc w postaci samochodu zastępczego po wypadku i kradzieży, transportu kierowcy i pasażerów, pokrycia kosztów zakwaterowania oraz odbioru i dostarczenia pojazdu.

W ramach ubezpieczenia assistance w mtu24.pl pomoc jest świadczona 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, a wysoki poziom likwidacji szkód gwarantuje ERGO Hestia.

- Reklama -

Przegląd, opony, trójkąt

Ale ubezpieczenie to jeszcze nie wszystko. Przed podróżą udajmy się do serwisu samochodowego na kompleksowy przegląd pojazdu. Musimy mieć pewność, że wszystkie podzespoły działają bez zarzutu i żadne części nie wymagają naprawy ani wymiany. Zachowajmy zdrowy rozsądek – jeśli nasze auto jest już starsze, nie wyprawiajmy się nim w wielotysięczne trasy. Poszukajmy bliższego celu – niedalekie podróże też mogą być fascynujące.

Przed wyjazdem koniecznie sprawdźmy stan wszystkich płynów. Uzupełnijmy niedobory, by już w trasie niczego nam nie zabrakło. Jeżeli wyjeżdżamy zimą, pamiętajmy o wymianie płynu do spryskiwaczy na mrozoodporny. Koniecznie wymieńmy też opony, latem korzystajmy z letnich, zimą zaś z zimowych.

Upewnijmy się również, że w naszym samochodzie jest apteczka, trójkąt ostrzegawczy, kamizelka odblaskowa i gaśnica. Jeśli wybieramy się w góry, warto również przemyśleć zakup łańcuchów na opony, które pomogą przebrnąć nawet przez najbardziej zaśnieżone trasy. Przezorny zawsze ubezpieczony!

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.