- Reklama -

- Reklama -

SadziMY – udana akcja Nadleśnictwa Biłgoraj

W piątek 18 września na placu przy siedzibie Nadleśnictwa Biłgoraj od godziny 9 biłgorajscy leśnicy rozdawali okolicznym mieszkańcom sadzonki drzewek. Chętnych tak jak w roku ubiegłym nie brakowało. Pierwsze osoby na drzewka przed nadleśnictwem czekały już od godziny 8.

- Reklama -

Galeria fotografii (25 zdjęć) 

Sadzonki rozdawane są dzisiaj przy siedzibach wszystkich nadleśnictw oraz w Regionalnych Dyrekcjach Lasów Państwowych w całym kraju. Do rozdania było łącznie milion sadzonek.

Biłgorajskie Nadleśnictwo na ten cel przeznaczyło aż 2600 sztuk. Jest to największa liczba sadzonek spośród wszystkich nadleśnictw w województwie lubelskim, a to za przyczyną dużego zainteresowania tą akcją w ubiegłym roku. 

– Sadzonki schodzą nam w mgnieniu oka, wydajemy dziś sadzonki rodzimych gatunków drzew między innymi jest sosna świerk, dąb, jodła i lipa. Nadleśnictwo Biłgoraj przeznaczyło na tę akcję 2600 sztuk. Jedna osoba może otrzymać różnego rodzaju drzewka do 10 sztuk. Ta ilość zapewne nie jest wystarczająca, ponieważ jest bardzo duże zainteresowanie – podkreśla Mariusz Szwed, nadleśniczy Nadleśnictwa Biłgoraj.

Nagranie audio poniżej:  

– Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzące domy również dla nas. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew.

- Reklama -

Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy teraz wszyscy mogą z łatwością posadzić własne drzewo – dodaje nadleśniczy Szwed.

To już druga z kolei edycja wydarzenia zainicjowanego przez prezydenta RP Andrzeja Dudę i Pierwszą Damę Agatę Kornhauser-Dudę. Zeszłoroczna akcja zakończyła się dużym sukcesem. Leśnicy w całym kraju rozdali wówczas przeszło 116 tys. drzewek, które cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród uczestników inicjatywy.

W ramach akcji SadziMY 2020 dziś do godziny 15 można jeszcze odebrać sadzonki przy siedzibie Nadleśnictwa Biłgoraj (ul. Zamojska 96). 

 

Red.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.