- Reklama -

- Reklama -

Są już pierwsze efekty!

Lasy wokół Biłgoraja stają się coraz czystsze! To efekt pracy kilkunastu osób, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas i zapał. - Samo się nie zrobi! - mówią i zakasują rękawy do pracy.

To pierwsza tego typu akcja sprzątania lasów wokół Biłgoraja. Pomysł zrodził się w głowach kilku osób, które biegają lub spacerują zauważają, że lasy są nadal bardzo mocno zanieczyszczone. Pisaliśmy o tym w tym artykule https://gazetabilgoraj.pl/biegasz-spacerujesz-posprzataj-rusza-bilgorajekochallenge/.

Akcja trwa zaledwie dziesięć dni, a są już jej pierwsze wymierne efekty. Posprzątane są przydrożne rowy czy dzikie wysypiska śmieci w lesie. Ale na tym nie koniec.
Nadal można włączyć się do akcji. Idąc do lasu wystarczy zabrać ze sobą reklamówkę czy worek na śmieci i włożyć do niej chociaż jeden śmieć. Następnie zrobić zdjęcie i zamieścić na stronie wydarzenia:

- Reklama -

– Na koniec całej akcji wybierzemy spośród wszystkich uczestników osoby najbardziej zaangażowane, które zostaną nagrodzone pamiątkowymi upominkami. Każdy uczestnik otrzyma dyplom w ramach podziękowań – informują organizatorzy. Pamiętajcie o segregowaniu zebranych śmieci!
Biłgoraj EKO Challenge trwa do 21 czerwca.

 

- Reklama -

4 Komentarze
 1. No tak mówi

  zawsze będą słowa krytyki chociaż ja pochwalam inicjatywę jeżeli celebrycia (FB i Inst. ) skłoni ludzi do sprzątania to najlepsze co owa moda może nam dać . Dziękuję wszystkim którzy sprzątają , ale Bardzo wdzięczny jestem tym co nie śmiecą !!!

 2. As. mówi

  Ja na odcinku niespełna kilometra wyciągnołem z rowu 1,5 lawety śmieci gdzie w workach były urania butelki pampersy i plastiki większość śmieci były pod wodą . Miejscze miało k. Woli Dereżniańskiej , zadzwoniłem do powiatu i przyjechali pracownicy busem i zabrali śmieci – nikt mi za to nie dał dyplomu i zdjęcia też nie robiłem przy siedmiu woreczkach . tyle to można nazbierać w bagnie gdzie rośnie żurawina albo w jagodnisku bo bez muzgi tam też śmiecą .

 3. Obywatel mówi

  Ja jak ogladam swoją działkę raz na jakiś czas to też pół bagażnika butelek i innych śmieci uzbieram i jakoś nie szczycę się tym. A tu każą się cieszyć zamiast uczyć żeby nie śmiecić w lasach.

 4. Trf mówi

  Super inicjatywa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.