- Reklama -

- Reklama -

Biegasz? Spacerujesz? Posprzątaj! Rusza #BiłgorajEkoChallenge

Każdy, kto aktywnie spędza czas w ciągu tygodnia bądź w weekendy w okolicznych lasach, biegając, jeżdżąc na rowerze albo po prostu spacerując, niech zabierze ze sobą reklamówkę, worek na śmieci lub cokolwiek innego i wyniesie z lasu choć jeden śmieć! To pomysł kilku osób z Biłgoraja, aby nasze okoliczne lasy były chociaż trochę czystsze.

#BiłgorajEkoChallenge, to pierwsza tego typu oddolna inicjatywa mieszkańców. Jej celem jest sprzątanie lasów w okolicy Biłgoraja. – Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w lokalnym wydarzeniu, jakim jest #BiłgorajEkoChallenge. Chodzi o akcję sprzątania okolicznych lasów. Nie jest to wydarzenie jednorazowe, a akcja rozciągnięta aż do 21 czerwca 2019 roku – zachęcają organizatorzy. – Każdy, kto spędza aktywnie czas w ciągu tygodnia bądź w weekendy w okolicznych lasach, biegając, jeżdżąc na rowerze albo po prostu spacerując, niech zabierze ze sobą reklamówkę, worek na śmieci lub cokolwiek innego i wyniesie z lasu choć jeden śmieć! – informują.– Następnie wykonamy zdjęcie zebranych skarbów i dodamy na stronie wydarzenia. Na koniec całej akcji wybierzemy spośród wszystkich uczestników osoby najbardziej zaangażowane, które zostaną nagrodzone pamiątkowymi upominkami. Każdy uczestnik otrzyma dyplom w ramach podziękowań – dodają.

Worki oraz rękawice w razie potrzeby zapewniają organizatorzy. Można się z nimi kontaktować poprzez Facebook: https://www.facebook.com/bilgorajekochallenge/. Wywóz śmieci z lasu, jeżeli zajdzie taka potrzeba, zorganizują pomysłodawcy akcji.

Akcja już się zaczęła, a zakończy 21 czerwca.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.