- Reklama -

Rozdają sadzonki drzew

Jutro (26 kwietnia) w godzinach 9.00 - 18.00 Nadleśnictwo Biłgoraj będzie rozdawać sadzonki rodzimych drzew. Każdy może otrzymać dwie sztuki.

26 kwietnia 2019 r. w Biłgoraju zostanie zorganizowana ogólnopolska akcja społeczna pod nazwą  Narodowe Sadzenie Lasu z inicjatywy Prezydenta Rzeczpospolitej Polski.

W ramach akcji Nadleśnictwo Biłgoraj nieodpłatnie udostępni w siedzibie Nadleśnictwa przy ul. Zamojskiej 96, sadzonki gatunków drzew rodzimych w ilości 233 sztuk, z przeznaczeniem na zasadzenie ich na własnych gruntach lub innych dostępnych gruntach poza zarządem Lasów Państwowych.

– Ilość sadzonek 233 sztuki wynika z faktu, że Lasy Państwowe w dniu 26 kwietnia chcą udostępnić  100 000 szt. w skali kraju, w związku z czym by osiągnąć zakładaną liczbę  sadzonek, średnio każde z 430 nadleśnictw powinno udostępnić w tym dniu około 233 sadzonek – informuje nadleśniczy Nadleśnictwa Biłgoraj.

Akcja udostępnienia sadzonek potrwa do chwili wyczerpania zapasu sadzonek, przy czym chętnym do odebrania sadzonek będą one wydawane w liczbie maksymalnie do dwóch sztuk na osobę.

 

 https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=G4KX5YM_MZo

 

Inicjatorem akcji jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Jej celem jest szerokie zaangażowanie obywateli w pozytywne dla klimatu, środowiska i przyrody działanie, jakim jest sadzenie drzew. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa!

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.