- Reklama -

- Reklama -

RMF FM wyposaży pracownię językową w szkole w Bukowinie

Projekt "Lepsze jutro z RMF FM" ma nieść pomoc i wsparcie tym, którzy tego potrzebują. W tym roku RMF FM akcję realizuje pod hasłem "nowoczesna szkoła to lepszy start w przyszłość". Efektem akcji będzie pięć profesjonalnych sal do zajęć w placówkach w różnych regionach Polski. Wśród szczęśliwców znalazła się Szkoła Podstawowa w Bukowinie (gm. Biszcza). O problemach, potrzebach, ale i marzeniach uczniów napisali do radia nauczyciele szkoły: Irena Klecha, Anna Schab oraz Wojciech Rzeźnik. Opisali sytuację placówki i wysłali zgłoszenie do akcji "Lepsze jutro z RMF FM 2017", wierząc iż tym razem może się udać. – W związku z faktem, iż jesteśmy niewielką szkołą położoną na terenie wiejskim staramy się na wszelkie możliwe sposoby sprostać potrzebom jakie stawia przed nami życie. Pomimo usilnych starań władz samorządowych, naszej gminy nie stać jest na wykonanie wszystkich niezbędnych prac i remontów tak, aby placówka funkcjonowała w odpowiedni sposób zapewniając naszym dzieciom najwyższy możliwy do osiągnięcia poziom nauczania. W naszej szkole panuje ciepła i przyjazna atmosfera, marzymy jednak o tym, aby również wygląd budynku zachęcał do przekroczenia naszych progów i do nauki. Stąd też nasze zainteresowanie różnego rodzaju akcjami charytatywnymi – mówiła w rozmowie z naszą gazetą Irena Klecha.

Tym razem się udało! Swojej radości nie kryją nauczyciele, rodzice, a przede wszystkim uczniowie. – Trudno opisać nasze szczęście, kiedy dowiedzieliśmy się, że nasza szkoła znalazła się w gronie pięciu  wybranych przez akcję charytatywną "Lepsze jutro z RMF FM". Zaczynamy wierzyć, że to udało nam się to, co dla wielu wydawało się nieosiągalne. Spośród wielu zgłoszeń z całego kraju wybrano właśnie nas – mówi dyrektorka. 

- Reklama -

Szkołę w Bukowinie już odwiedziła ekipa RMF FM. O tej miejscowości w gminie Biszcza dowiedziała się cała Polska. – Podczas wywiadu z dziennikarzem RMF FM nasi uczniowie ciągle dopytywali, czy to prawda, a nie żart. Dzięki tej akcji zjednoczyła się cała społeczność naszej szkoły. Wszyscy pracują nad tym, aby nowo wyposażona pracownia językowa  mieściła się w nowoczesnej sali – podkreśla Irena Klecha. Zaraz po zakończeniu roku szkolnego rodzice uczniów przychodzą, aby społecznie zdemontować starą podłogę. Nową podłogę zasponsoruje RMF FM. – Wójt gminy Biszcza pan Zbigniew Pyczko obiecał pokrycie kosztów wygładzenia i pomalowania ścian oraz instalację drzwi antywłamaniowych. Cieszymy się, że we wrześniu w Szkole Podstawowej w Bukowinie będzie czekać na uczniów nowoczesna pracownia językowa – cieszy się dyrekcja placówki. 

Nowoczesna pracownia językowa to spełnienie marzeń nauczycieli i uczniów. – Nasza szkoła oferuje naukę trzech języków: angielskiego, niemieckiego oraz rosyjskiego. Odpowiednia wyposażona pracownia pozwoli nam na większą efektywność nauczania, skuteczne doskonalenie wymowy oraz umiejętności rozumienia ze słuchu, usprawni pracę indywidualną uczniów i pracę w grupach.  Dzięki niej uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi będą mieli możliwość nauki w sposób dostosowany do ich potrzeb i możliwości – podkreśla Anna Schab, nauczycielka języka angielskiego. – Jesteśmy bardzo wdzięczni osobom decyzyjnym w Radiu RMF FM za to, że spośród tylu zgłoszeń i potrzeb zauważyły właśnie naszą szkołę – mówi zgodnie cała społeczność szkoły w Bukowinie. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.