Mulawa wybory samorządowe 2024

- Reklama -

- Reklama -

Realizacja projektu transgranicznego w gminie Księżpol

- Reklama -

Gmina Księżpol jako Beneficjent Wiodący realizuje projektu KSICHER „Poprawa transgranicznego systemu ochrony środowiska w gminie Księżpol w Polsce i w mieście Czerwonograd na Ukrainie poprzez rozwój infrastruktury kanalizacyjnej”. Projekt jest realizowany wspólnie z Partnerem Ukraińskim – Radą Miasta Czerwonograd, a współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2014-2020.

Program ten od kilkunastu lat wspiera transgraniczne procesy rozwojowe na pograniczu polsko-białorusko-ukraińskim poprzez współfinansowanie różnorodnych, niekomercyjnych projektów. Więcej o Programie można przeczytać na stronie www.pbu2020.eu

Celem ogólnym projektu KSICHER jest ochrona dziedzictwa przyrodniczego poprzez zapobieganie zanieczyszczaniu rzek płynących przez obszary chronionej przyrody i krajobrazu.

Wartość całego projektu -10 804 990,15 zł*

Wartość projektu po stronie Gminy Księżpol- 8 231 141,11 zł*

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Dofinansowanie Unii Europejskiej – 7 408 026,99 zł*

Udział własny gminy – 823 114,12 zł*

Wartość projektu po stronie ukraińskiej – 2 573 849,04 zł*

Na realizacji projektu skorzystają mieszkańcy oraz goście odwiedzający gminę Księżpol i miasto Czerwonograd.

– W Księżpolu rozbudowana zostanie oczyszczalnia ścieków oraz uzupełniona sieć kanalizacyjna. W miejscowościach Stare Króle, Markowicze, Gliny, Cegielnia Markowicze wybudowana zostanie sieć kanalizacyjna. Łącznie powstanie 12 832 mb. kanalizacji, do której zostanie przyłączone 169 gospodarstw domowych. Po dokonaniu odbioru sieci kanalizacyjnej będzie możliwość podłączenia do niej wszystkich podmiotów wytwarzających ścieki komunalne z miejscowości objętych inwestycją.

– W mieście Czerwonograd zostanie przebudowana i zmodernizowana miejska oczyszczalnia ścieków, której obiekty oraz zastosowana technologia była przestarzała i nie spełniała norm oczyszczania dla 60- tysięcznego miasta. Po dokonaniu odbioru sieci kanalizacyjnej zaistnieje możliwość włączenia do tej sieci wszystkich podmiotów wytwarzających ścieki komunalne z miejscowości objętych inwestycją.

*przybliżona wartość, po przeliczeniu na podstawie kursu INFOREURO za m-c wrzesień 2018 r., gdy euro 1 EUR=4,2882 PLN.

Artykuł został opracowany przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2014-2020. Za treść tego artykułu odpowiada wyłącznie Gmina Księżpol przy czym w żadnym przypadku nie może ona być interpretowana jako odzwierciedlająca stanowisko Unii Europejskiej, IZ lub Wspólnego Sekretariatu Technicznego Programu Współpracy Transgranicznej EIS Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020″.

- Reklama -

3 Komentarze
  1. nina mówi

    Tak własnie teraz jest. Zamiast robic to co potrzebne, czyli budowac kanalizacje zajac sie na powaznie segregacja smieci, montowac instalacje fotovoltaiczne gdzie tylko mozna i ile mozna to sobie wymyslili jakies transgraniczne cos. I tutaj i tam. Po co?? Nam trzeba ciezkiej pracy i pieniedzy by chronic to co nam jeszcze zostało. A nie patrzec i czekac az wszysko trafi. Wtedy mozemy sobie popłakac nawet ale juz bedzie za późno raczej. Wiec uczyc młodziez własciwego zachowania. Skonczyc z truciznami bo tak naprawde to sami siebie niszczymy. Skonczyc z tym plastikiem bo jest go juz tyle ze nas zasypuje. Tyle jest do zrobienia a jak ide sobie ulica i widze sterty smieci w rowach czy w lasach to ….. no pomyslcie sami to co??

  2. nina mówi

    A cała reszta gminy to co?? Zapomnieli o niej w tym Ksiezopolu czy jak. Przymiarki Górne i Dolne maryjanka Rakówka Budzyń i Zawadka. Tam gorsi ludzie mieszkaja czy co?? Bo nie kumam. Tam nic sie nie dzieje.

  3. Renata mówi

    Czyli rozumie że to jeszcze p.Rębacz był pomysłodawcą?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.