- Reklama -

Powstaną nowe drogi

W poniedziałek, 9 września w Turobinie odbyło się spotkanie z przedstawicielami powiatów biłgorajskiego i krasnostawskiego. Samorządowcy odebrali symboliczne czeki z kwotami przyznanego dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych

W minionym tygodniu Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań powiatowych oraz zadań gminnych przeznaczonych do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w 2019 roku. Wśród szczęśliwców znalazło się sporo samorządów z terenu powiatu biłgorajskiego. O tym, kto otrzymał dofinansowanie informowaliśmy tutaj:  https://gazetabilgoraj.pl/miliony-na-drogi-3/ 
W poniedziałkowe popołudnie w  uroczystości w Turobinie uczestniczyli także wicepremier RP Jacek Sasin,  minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, parlamentarzyści, samorządowcy oraz mieszkańcy.

- Reklama -

– Środki, które przekazaliśmy dadzą setki kilometrów nowych dróg gminnych i powiatowych. W województwie lubelskim, razem ze środkami, które wręczyliśmy wiosną tego roku będzie to 560 mln dotacji na remont, budowę oraz modernizację dróg. Z tego zrobionych zostanie ok. 650 km dróg gminnych i powiatowych. Jeśli do tego dodam fakt, że w rekordowym pod tym względem roku 2018 mieliśmy blisko 100 mln dotacji, to 560 mln zł na tym tle, to jest gigantyczna wielokrotność – wyjaśniał wojewoda Przemysław Czarnek.

W ramach osiemnastu zadań gminnych na terenie powiatu biłgorajskiego powstanie 21,36 km dróg gminnych. Wartość przedsięwzięcia to ogółem 21.356.401 zł, w tym dofinansowanie od państwa wyniesie 13 mln 323tys. 463 zł.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Anna mówi

    Jasne ze setki km drog,są tez setki gmin w Polsce wiec pewnie przypadnie po pare km drog na gmine,ale wielkie osiągnięcie propagandy,a tam gdzie ludzie teraz jezdzą i zaluczają doły to co ?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.