- Reklama -

Potrzebna ścieżka rowerowa

W Majdanie Nepryskim potrzeba odcinka ścieżki rowerowej. Władze gminy zapewniają, że w tym roku zostanie opracowany projekt techniczny inwestycji.

Temat poruszyła radna Dominika Gontarz. Podczas jednej z sesji Rady Miejskiej w Józefowie pytała o to, czy została zlecona lub wykonana dokumentacja techniczna budowy ścieżki rowerowej przy drodze gminnej od Majdanu Nepryskiego do istniejącej ścieżki rowerowej przy drodze wojewódzkiej nr 853. – Jeżeli nie, to proszę w imieniu mieszkańców i osób zainteresowanych o jak najszybsze zlecenie wykonania dokumentacji z zachowaniem odstępu od jezdni. Budowa ścieżki rowerowej bezpośrednio przy jezdni w terenie niezabudowanym nie zagwarantuje należytego bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom – twierdziła. Zaznaczyła, że w budżecie 2020 roku były zabezpieczone środki finansowe na wykonanie dokumentacji. Radna przypominała, że zebrano 120 podpisów. Dodała, że jeśli będzie konieczność, zebranych zostanie jeszcze więcej. – Zainteresowanie budową tej ścieżki jest ogromne – mówiła.

- Reklama -

Burmistrz Józefowa Roman Dziura zapewnił, że w 2021 roku zostanie zlecone opracowanie projektu technicznego na budowę ciągu pieszo-rowerowego od drogi wojewódzkiej do Majdanu Nepryskiego przy tzw. „wygonie”.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.