- Reklama -

Ponad 8 milionów złotych dla OSP z naszego regionu

Już ponad 8 milionów złotych trafiło do jednostek OSP z naszego terenu dzięki Marcinowi Romanowskiemu! Przez lata brakowało pieniędzy na wsparcie tego unikatowego w skali świata systemu ratowniczo-gaśniczego. Dzisiaj, dzięki działaniom ministra z Biłgoraja, strażacy-ochotnicy w końcu mogą liczyć na środki niezbędne do zakupu sprzętu, z którego korzystają, ratując ludzkie życie.

Zaangażowanie Marcina Romanowskiego we wsparcie OSP odbija się szerokiem echem w całej Polsce. Dziękował mu za nie sam prezydent RP Andrzej Duda podczas jego wizyty we Włodawie. Wiceminister sprawiedliwości zapewnia, że nie zamierza zwalniać tempa swoich działań i słowa dotrzymuje. Tylko dzisiaj przekazał na ten cel 250 tysięcy złotych, które trafią do jednostek OSP z gmin: Biała Podlaska, Janów Podlaski, Parczew i Włodawa.

- Reklama -

Każdy powinien pomagać tak, jak umie, może i potrafi. Swoją funkcję wiceministra traktuję jak służbę wobec narodu, dającą duże możliwości, więc tym bardziej odpowiedzialną. W 2018 roku na wsparcie OSP przeznaczyłem ponad 108 milionów złotych. Te środki to inwestycja w bezpieczeństwo wszystkich Polaków, bo to strażacy-ochotnicy najczęściej są pierwsi na miejscu wypadku – powiedział Marcin Romanowski, który zwrócił się również bezpośrednio do samych strażaków – Dziękuję za waszą odwagę i poświęcenie. Życzę wam, abyście zawsze zwyciężali z żywiołem, cieszyli się zasłużoną życzliwością i szacunkiem swoich społeczności, zaś wezwani na wieczną wartę zawsze pozostawali we wdzięcznej pamięci kolejnych pokoleń Polaków.

Wiceminister Marcin Romanowski kandyduje w zbliżających się wyborach do Sejmu RP z miejsca nr 7 na liście Prawa i Sprawiedliwości.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.