- Reklama -

Nasz kandydat do Sejmu

Już w najbliższą niedzielę mieszkańcy Ziemi Biłgorajskiej zdecydują, kto będzie reprezentował ich w Sejmie. Wśród kandydatów jest dr Konrad Sawicki z Prawa i Sprawiedliwości, którego wymienia się jako jednego z faworytów do objęcia mandatu Posła na Sejm RP.

Dr Konrad Sawicki jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz Studiów Executive Master of Business Administration w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie. Studiował także na Goteborg University w Szwecji. Jest autorem licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych w tym książek.

Konrad Sawicki od lat angażuje się w działalność społeczną. Był aktywnym członkiem samorządów studenckich. Pełnił funkcję m.in. prezesa Zarządu Rady Doktorantów KUL. Od 2014 r. jest samorządowcem. Aktualnie zasiada w Sejmiku Województwa Lubelskiego, gdzie pełni funkcje wiceprzewodniczącego Komisji Rozwoju Regionalnego i Współpracy Zagranicznej oraz Komisji Skarg Wniosków i Petycji.

Od lat blisko współpracuje z wojewodą lubelskim Przemysławem Czarnkiem. Jest jednym z jego najbliższych współpracowników, pełniąc funkcje pełnomocnika i doradcy. We współpracy z wojewodą Czarnkiem odpowiadał m.in. za realizację i wdrażanie na terenie naszego regionu programów rozwoju infrastruktury drogowej, w ramach których wyremontowano wiele dróg na terenie powiatu biłgorajskiego. Dał się poznać jako osoba szczególnie zaangażowana w życie Biłgorajszczyzny.

- Reklama -

W ostatnim czasie dr Konrad Sawicki włączył się we wsparcie Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnogrodzie. Tarnogrodzka placówka potrzebowała elementów podstawowego wyposażenia, niezbędnego do codziennej pracy z podopiecznymi, które dzięki K. Sawickiemu udało się pozyskać.

Dr Sawicki dał się poznać również jako przyjaciel oświaty na terenie naszego powiatu. Angażował się w życie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Różańcu. Udzielił wsparcia także mieszkańcom gminy Tereszpol. We wrześniu tego roku zainicjował działania, które miały pomóc dzieciom z klas I-III, uczęszczającym do Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Tereszpolu-Kukiełkach. To z jego inicjatywy kilkudziesięcioro uczniów otrzymało nowe wyprawki szkolne, w tym plecaki, piórniki i niezbędne wyposażenie.

Dr Konrad Sawicki kandyduje do Sejmu z miejsca nr 15 na liście Prawa i Sprawiedliwości. Jest popierany przez europoseł Beatę Mazurek i przez wojewodę lubelskiego Przemysława Czarnka.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.