- Reklama -

Minister zdrowia w Biłgoraju

8 października po południu Biłgoraj odwiedził minister zdrowia Łukasz Szumowski. Konferencja prasowa odbyła się w Parku Solidarności. Minister mówił o kondycji biłgorajskiego szpitala. Przedstawił też kandydatkę na posła Annę Dąbrowską-Banaszek.

Minister zdrowia profesor Łukasz Szumowski spotkał się najpierw z przedstawicielami samorządu powiatu biłgorajskiego, a później uczestniczył w briefingu w Parku Solidarności. O kondycji biłgorajskiego szpitala mówił: – Szpital w Biłgoraju jest zarządzany przez spółkę. To jest kierunek, który kiedyś Platforma zaproponowała, żeby szpitale były spółkami prawa handlowego. Z naszego punktu widzenia to nie jest najlepsze rozwiązanie. Minister podkreślał, że często te spółki działają dla zysku. – Wiemy, że zdrowie ludzi nie jest przedmiotem handlu. To, co my możemy robić jako ministerstwo, jako narodowy Fundusz Zdrowia, to przekazywać środki na takie szpitale, jak szpitale powiatowe, i to robimy. W ostatnim roku ponad 800 milionów złotych trafiło do szpitali – zaznaczał minister zdrowia Łukasz Szumowski. – Natomiast tutaj jest kwestia mądrego rozwiązania pomiędzy samorządem a zarządem spółki po to, żeby ten szpital był lepszy, żeby pacjenci w Biłgoraju mieli szanse na lepsze leczenie, bardziej kompetentny personel – dodał. – Myślę, że jest kierunek, aby szpitale w Polsce były szpitalami publicznymi – podkreślił.

Minister zdrowia przedstawił na spotkaniu Annę Dąbrowską-Banaszek, która z ramienia Prawa i Sprawiedliwości kandyduje do Sejmu RP. – To jest bardzo dobry kandydat. Myślę, że potrzebujemy więcej osób, które się znają na służbie zdrowia, ale też mają dobry kontakt z pacjentami, więc oboma rękoma mogę się podpisać pod tą kandydaturą. A myślę, że to województwo i szczególnie ten region wymagają tego, żeby się służbie zdrowia przyglądać, budować ją w sposób dobry dla pacjentów, publiczną służbę zdrowia, która byłaby dla każdego tak samo dobra i ten sam standard opieki i leczenia proponowała – mówił minister Szumowski.

- Reklama -

Anna Dąbrowska-Banaszek jest lekarzem zawodowo związanym ze szpitalem w Chełmie. Pracuje na oddziale wewnętrznym i w poradni alergologicznej w Chełmie. – Kandyduję do sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z listy Prawa i Sprawiedliwości z ostatniego 24. miejsca. Kandyduję, bo widzę potrzebę zmian. Jako lekarz praktyk widzę wiele nieprawidłowości w funkcjonowaniu naszego systemu. Chciałabym się włączyć w zmiany. Potrzebne są zmiany kierunkowe, by środki, które będą przeznaczone, były lepiej wykorzystane. Potrzeba spojrzenia praktyka, który wie, jak to zrobić i chciałby to zrobić – przekonuje Anna Dąbrowska-Banaszek. – Chciałabym się czynnie włączyć, by móc to robić. Chciałabym również uczestniczyć w pracach zespołu parlamentarnego do spraw Lubelszczyzny, by ten nasz głos był lepiej słyszalny. Potrzebujemy nowych dróg, nowych inwestycji nowych miejsc pracy i myślę, że nowe siły, nowe spojrzenie lekarza praktyka jest bardzo potrzebne w reformowaniu ochrony zdrowia, a także pomocy dla naszego regionu – podkreśla kandydatka.

SM

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.