- Reklama -

Pomóżmy jerzykom, pozbądźmy się komarów

Latem uwielbiamy spędzać czas na świeżym powietrzu. Niestety, często w odpoczynku przeszkadzają nam komary. Okazuje się, że możemy pozbyć się ich w naturalny sposób.

Pomóc nam w tym mogą jerzyki, małe ptaszki. Jerzyk jest ptakiem zasiedlającym głównie miasta, gdzie gniazduje przede wszystkich na murowanych wyższych budynkach. Za swoją siedzibę obiera głównie kąt okien, budując tam gniazda. Niestety, to utrudnia życie mieszkańcom. Ptaki brudzą okna i parapety, a mieszkańcy gniazd pozbywają się. – Gniazda są niszczone. W ich miejscach wiszą reklamówki, aby ptaki się mogły się już osiedlić – zauważa mieszkaniec osiedla Ogrody w Biłgoraju, który apeluje, aby na fasadzie bloków zamontować budki dla jerzyków. Mieszkaniec przekonuje, że ptaki są niezwykle pożyteczne. Jeśli my pomożemy im, one pomogą nam. Wystarczy zamontować budkę lęgową, najlepiej na ścianie powyżej drugiego piętra. Wiele miast podchwyciło już ten pomysł, m.in. Puławy czy niektóre dzielnice Warszawy. Dzięki temu mieszkańcy mogą zapomnieć o drażniących ukąszeniach komarów.

Jerzyki żywią się owadami. Dzięki montażowi dużej ilości budek lęgowych ptactwo powinno w dużej mierze wyeliminować komary z okolicy.

 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Marcin mówi

    Piszecie że jerzyki gniazda budują przy oknach.Może warto poczytać o jerzykach a nie jaskółce , wprowadzacie ludzi w błąd.

  2. Grzegorz mówi

    Troszkę podstawowej wiedzy o jaskółkach i jerzykach by się przydało przed publikacją artykułu zagłębić chociażby klikając do Wikipedii. Gniazda przedstawione na zdjęciach są gniazdami jaskółek…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.