- Reklama -

Kolejni kierowcy bez wyobraźni zatrzymani

37-latek, jadąc w poniedziałkowe popołudnie przez Łukowę, przekroczył dopuszczalną prędkość o 35 km/h. W trakcie kontroli okazało się również, że jest on nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

 

25 maja około godziny 16 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego biłgorajskiej komendy prowadzili pomiar prędkości w miejscowości Łukowa. Widząc rażące naruszenie przepisów ograniczenia prędkości, zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Ford, którego kierowca przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 35 km/h.

– Za kierownicą pojazdu siedział 37-letni mieszkaniec tej gminy. Jak wykazało przeprowadzone przez policjantów badanie, mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali należący do niego blankiet prawa jazdy i sporządzili dokumentację, która zostanie przekazana do sądu – relacjonuje mł. asp. Joanna Klimek, rzecznik prasowa biłgorajskiej policji.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna, a sąd może orzec w stosunku do niego zakaz prowadzenia pojazdów.


- Reklama -

Tego samego dnia brakiem wyobraźni wykazał się również 26-latek z gminy Stary Dzików (pow. lubaczowski), który w poniedziałek około godziny 9 pędził samochodem osobowym marki Peugeot w terenie zabudowanym z prędkością 134 km/h.

– Kierowca został zatrzymany przez policjantów biłgorajskiej drogówki w miejscowości Obsza. Policjanci zatrzymali należący do 26-latka blankiet prawa jazdy. Mężczyzna, który przekroczył dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość o 84 km/h, został również ukarany wysokim mandatem karnym i otrzymał punkty – dodaje rzecznik policji.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych szczególnie tych, które niosą za sobą największe żniwo ofiar śmiertelnych.

Red.

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. Grek mówi

    Zajmijcie się Januszem S jezd,i jak wariat btły policjant czarny ford kuga

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.