Krzewińska Beata kandydat

- Reklama -

- Reklama -

Pierwsza taka w Polsce. I to w Biłgoraju

Pewnie wiecie, że w Biłgoraju jest SOS Wioska Dziecięca. Powstała jako pierwsza w Polsce w 1984 roku. Jak łatwo policzyć biłgorajska wioska ma 40 lat i już przygotowuje skromny jubileusz, na który zaprasza mieszkańców. Został zaplanowany na 6 czerwca (czwartek). Z przyjemnością będziemy zapowiadać wydarzenie i odwiedzać wioskę, a Nowa Gazeta Biłgorajska jest patronem medialnym obchodów.

- Reklama -

– Impreza jest adresowana do dzieci, młodzieży i dorosłych – beneficjentów Programu SOS Wiosek Dziecięcych Biłgoraj. W planie przewidujemy wiele atrakcji dla młodszych i starszych, m. in. wesołe miasteczko, kręgle, minigolf i dmuchańce. W trakcie wydarzenia odbędzie się również Parada Historyczna, w której wezmą udział byli podopieczni SOS zgodnie z okresem pobytu w Wiosce SOS w Biłgoraju – przekazali nam organizatorzy.

Czerwcowa uroczystość to:

urząd MArszałkowski projekt
  • Uczczenie jubileuszu 40-lecia funkcjonowania Wioski SOS w Biłgoraju
  • Promocja SOS Wiosek Dziecięcych i rodzicielstwa zastępczego
  • Integracja społeczności Programu SOS Wiosek Dziecięcych Biłgoraj
  • Promocja rodzinnych form spędzania czasu wolnego

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce prowadzi w Polsce cztery Wioski Dziecięce (Biłgoraj, Kraśnik, Siedlce, Karlino k. Koszalina), Wspólnotę Mieszkaniową w Kraśniku i Dom Młodzieży w Lublinie. Mieszka w nich ponad 320 dzieci, głównie sierot społecznych. Stowarzyszenie zajmuje się dziećmi, którym trudno jest znaleźć miejsce w rodzinie zastępczej lub adopcyjnej z powodu licznego rodzeństwa (i konieczności rozdzielenia dzieci w wypadku adopcji) bądź traumatycznej historii życia. Zapewnia dzieciom rodzinną opiekę w Wioskach Dziecięcych, które składają się zazwyczaj z 14 domów. W każdym z nich mieszka rodzina SOS, czyli mama zastępcza/rodzice zastępczy z 6-7 dzieci.

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

foto: bilgoraj.pl

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.