Automax

Pamięć o Janie Pawle II

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim uroczyście obchodzi fakty związane z wybitną postacią patrona szkoły. Dnia 5 kwietnia zostały zorganizowane dwa wydarzenia, które upamiętniały 14 rocznicę śmierci Papieża Polaka.

Pierwszym z nich był IV Turniej Koszykówki o Puchar Rady Rodziców. Uczestniczyli w nim uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Romanowskiego z Józefowa, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej ze Stanisławowa oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Majdanu Nepryskiego. Zwyciężyła drużyna z Majdanu Nepryskiego, II miejsce z Józefowa, a III ze Stanisławowa. Szkoły otrzymały puchary, a każdy zawodnik medal. Nagrody te sponsorowała

Rada Rodziców, a słodki poczęstunek ufundowała współpracująca ze szkołą piekarnia. Turniej rozpoczęła i zakończyła dyrektor Anna Mazurek wraz z przewodniczącą Rady Rodziców Iwoną Zając. Organizatorem była  Barbara Gontarz – nauczyciel ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim.

Drugim wydarzeniem upamiętniającym ten dzień był montaż słowno-muzyczny przygotowany przez Krystynę Bojarską Rafała Knapa. Uczniowie przedstawili opowieść o wielkim, skromnym człowieku…, o człowieku pełnym wiary i miłości… O człowieku poecie, który kochał ludzi, ale nade wszystko ukochał Boga i Maryję. O człowieku, który niestrudzenie przemierzał cały glob, aby dotrzeć nawet tam, gdzie wcześniej nie znano Jego imienia. Podczas uroczystości recytowano cudowne wiersze Jana Pawła II, a także nie zabrakło ulubionej pieśni naszego patrona „Barka” w wykonaniu szkolnego chóru.

Rocznica śmierci naszego wielkiego Rodaka jest okazją do pogłębionej refleksji, zweryfikowania swoich życiowych wyborów, tworzy perspektywę, z której łatwiej można podsumować swoje postępowanie. Słowa Jana Pawła II„Nie lękajcie się” – pozwalają z optymizmem iść przez życie, mimo wielu trudności. „Bóg jest Miłością!” Papież w prostych słowach wyznacza cele dla wszystkich, którzy we współczesnym świecie pamiętają o Bożych przykazaniach. Pamięć o niezwykłym, wielkim Polaku motywuje do doskonalenia pracy nad własnymi słabościami, dzielenia się dobrem ze wszystkimi zagubionymi w relatywizmie moralnym XXI wieku.

Obie uroczystości na długo zapadną w sercach słuchaczy. Zarówno organizatorzy turnieju, jak i uroczystego apelu dziękują wszystkim uczestnikom i obserwatorom za godne uczczenie rocznicy śmierci Patrona szkoły – Jana Pawła II.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.