Mistrzowie czytelnictwa

Trzyosobowa drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju zwyciężyła w etapie wojewódzkim Wielkiej Ligi Czytelników.

Ekipa w składzie: Mateusz Dubiel, Adam Mełges i Aleksander Żuk zostali mistrzami województwa i będą reprezentować województwo lubelskie w etapie ogólnopolskim.

Wielka Liga Czytelników to ogólnopolski konkurs czytelniczy, który rozpoczął się w listopadzie 2018 roku i skupia dzieci i młodzież z całego kraju. Akcja ma celu wyłonienie najlepszych czytelników wśród uczniów szkół podstawowych i kształtowanie nawyku czytania i zdobywania wiedzy, kreowanie mody na czytelnictwo, promowanie wartości rodzinnych, w tym wspólnego spędzania czasu rodziców z dziećmi.

W bieżącej edycji wzięło udział 17 274 uczniów z całej Polski. Na uczestników czekały kolejne eliminacje: szkolne, powiatowe i wojewódzkie, które wyłoniły najlepszych przedstawicieli z każdego województwa. Ci najlepsi z najlepszych zmierzą się na etapie ogólnopolskim 10 maja 2019 r. w Katowicach. W sobotę 11 maja konkurs zakończy się VIII Wielką Zabawą Rodzinną. Na imprezą finałową Wielkiej Ligi Czytelników zaproszeni są wszyscy uczestnicy. Nie zabraknie oczywiście zwycięskiej drużyny z Biłgoraja wraz z rodzinami.

Gratulujemy chłopcom i trzymamy kciuki, życząc dalszych sukcesów!

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Daniela mówi

    Pani Bielak, niech Pani weźmie się do roboty a nie tylko lansuje na portalach internetowych

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.