- Reklama -

- Reklama -

Opryski trują pszczoły

Problem trucia pszczół przez niewłaściwe opryski to zmora pszczelarzy i każdego roku powraca jak bumerang. Pszczelarze Zrzeszeni w Roztoczańskim Związku Pszczelarzy apelują do rolnik o rozsądek. Proszą o wykonywanie zabiegów agrotechnicznych na łąkach, takich jak koszenie traw oraz stosowanie pestycydów o niskim ryzyku dla pszczół. Ważne jest, aby zabiegi te wykonywać tylko i wyłącznie w godzinach wieczornych i po ustaniu ich lotów. Środki ochrony roślin określone jako nietoksyczne dla pszczół stosowane w czasie ich dziennego lotu na plantacjach kwitnących roślin uprawnych oraz na kwitnące chwasty mogą być dla nich niebezpieczne.

Warto pamiętać, że każdy, kto stosuje środki ochrony roślin niezgodnie z wytycznymi ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o ochronie roślin, podlega karze grzywny.

 

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Grześ mówi

    Przestańcie poić pszczoły wódką. Powszechna prakttyka pszczoła leci dalej i dłużej. 20 godz i pszczoła w polu. Jeżdżę po polu w nocy i mam reflektor. Odziwo pełno pszczuł. Zawiozłem do sanepidu. Zapłaciłem za badanie. Pszczoła pijana. Mieszają wudę z cukrem i takie są skutki.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.