- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Omiń korek pomiędzy Biłgorajem a Tarnogrodem

Od początku roku trwają prace remontowe na 25-kilometrowym odcinku drogi wojewódzkiej nr 835 łączącym Biłgoraj i Tarnogród. Powodują one liczne utrudnienia dla kierowców, rowerzystów oraz pieszych. Zarząd Dróg Wojewódzkich apeluje o ograniczenie ruchu na tej drodze.

Od stycznia 2021 roku do pierwszego kwartału 2022 roku potrwa rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin na odcinku od miasta Biłgoraja do granicy województwa lubelskiego.

– Już w przyszłym roku kierowcy będą mogli dotrzeć np. na Roztocze czy na Podkarpacie, jadąc po szerokiej dobrze oświetlonej drodze, która będzie dostosowana także dla rowerzystów i pieszych – zapewnia Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.

Obecnie zaawansowanie prac sięga około 33% i na jej wzrost ma wpływ pogoda. Niestety, w ostatnim czasie na Roztoczu często występują obfite opady deszczu, burze wraz z silnym, wręcz porywistym wiatrem, co zupełnie nie sprzyja remontom. Takie warunki atmosferyczne często doprowadzają do zalewania oraz niszczą plac budowy.

Roboty drogowe na tym odcinku drogi wojewódzkiej polegają na rozbiórce starych odcinków nawierzchni, budowy nasypów oraz układaniu warstw bitumicznych. Równolegle w ciągach pieszych i na drogach serwisowych trwają roboty rozbiórkowe. Trwają także prace przy budowie 4 mostów w Księżpolu, Płusach i Luchowie.

- Reklama -

– Prosimy wszystkich kierowców, którzy wybierają zazwyczaj drogę wojewódzką nr 835 od Biłgoraja i Tarnogrodu do granicy województwa lubelskiego o wcześniejsze przestudiowanie mapy czy nawigacji i wybranie alternatywnej trasy – radzi Kamil Jakubowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie. – Prosimy także wszystkich kierowców oraz rowerzystów i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o stosowanie się do wprowadzonej tymczasowej organizacji ruchu. Przypominamy także, że obowiązuje bezwzględny zakaz przebywania w okolicach pracujących maszyn wszystkich postronnych osób – dodaje.

Ruch wahadłowy obecnie wprowadzony jest na 18 odcinkach drogi wojewódzkiej nr 835. Najkrótsze występują w Korczowie, gdzie przebudowywany jest przepust. Najdłuższe odcinki ruchu wahadłowego liczą około 800 metrów i występują w miejscowości Markowicze oraz w miejscowości Płusy.

Ruch wahadłowy możemy spotkać w:

 • Korczowie (dwa o łącznej długości 1400 m)
 • Majdanie Nowym (jeden o długości 277 m)
 • Księżpolu (dwa o łącznej długości 1400 m)
 • Płusy (trzy o łącznej długości 2200 m)
 • Tarnogród (trzy o łącznej długości około 870 m)
 • Luchów (dwa o łącznej długości 700 m)
 • Majdan Sieniawski (dwa o łącznej długości 1200 m)

red. 

- Reklama -

- Reklama -

2 Komentarze
 1. Rudi mówi

  Czy inspektor budowy drogi słyszał o tym że ,w celu upłynnienia ruchu można a nawet należy zsynchronizować ustawione światła .Można o ile chce się ,ale jeśli o tym nie słyszało się to co wymagamy, on zapewne wie jak zmniejszyć ilość kamienia, asfaltu ,ba tam ubywa a kieszeń puchnie.

  1. Adam mówi

   Oj musisz się dokształcić z dziedziny inżynierii ruchu, to byś wiedział, że przy takiej ilości wahadeł i fakcie, że każde z nich ma praktycznie inną długość nie da się zsynchronizować świateł. Teoretycznie dało by się to zrobić, ale tylko w jedną stronę gdzie kierowcy mieliby zieloną falę, ale w takiej sytuacji kierowcy jadący z przeciwnego kierunku stali by na czerwonych duuuużo dłużej niż obecnie.
   Poza tym trzeba mieć na uwadze, że sytuacja podczas takiej przebudowy jest dynamiczna i co chwilę jest dostawiane jakieś wahadło lub likwidowane. Każda taka sytuacja całkowicie by zdestabilizowała taką synchronizację.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.